Nagrody "Arete" i "Don Kichot". Wielka gala

Od lewej: Karol Dziuba i Marta Żmuda Trzebiatowska (laureaci nagród za debiut aktorski), Julia Mark (nagroda za debiut reżyserski), Szymon Bogacz (nagroda za debiut reżyserski) i Ignacy Zalewski (nagroda za debiut kompozytorski
Od lewej: Karol Dziuba i Marta Żmuda Trzebiatowska (laureaci nagród za debiut aktorski), Julia Mark (nagroda za debiut reżyserski), Szymon Bogacz (nagroda za debiut reżyserski) i Ignacy Zalewski (nagroda za debiut kompozytorskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Nagrody Teatru Polskiego Radia dla debiutujących twórców. Wielka gala
Opis

Zapraszamy na retransmisję uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień za debiut w Teatrze Polskiego Radia, która odbyła się 14 września w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. Gospodarzem wieczoru był Paweł Sztompke.

Statuetki "Arete" za debiut aktorski otrzymali Marta Żmuda Trzebiatowska za rolę w słuchowisku "Król Lear" Wiliama Szekspira i Karol Dziuba za rolę w słuchowisku "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Statuetkę "Don Kichota" za debiut reżyserski otrzymała Julia Mark.

W tym roku przyznana została po raz pierwszy nagroda "Amadeusz" za debiut kompozytorski dla Ignacego Zalewskiego za muzykę do słuchowiska "Boska komedia. Raj". Po raz pierwszy wręczono też statuetkę "Talanton" za debiut dramaturgiczny. Otrzymał ją Szymon Bogacz za tekst do słuchowiska "Karskiego Historia Nieprawdziwa" w reżyserii nagrodzonej Julii Mark.

***

Tytuł audycji: Koncertowa Jedynka

Data emisji: 20.09.2015

Godzina emisji: 23:08

tj/mg

Playlista
Tagi
Playlista
  • Stankiewicz Anna, Strobel Janusz, Zespół, - Trzeba marzyć-live
  • Ruszkowski Paweł, - Nadzieja-live
  • Paweł Ruszkowski, Izabela Krasucka, - Niech kocha cię ktoś-live
  • Zalewski Ignacy, - Suita
  • Stankiewicz Anna, Strobel Janusz, - Kiedy księżyc w nowiu-live
  • Ruszkowski Paweł, Krasucka Izabela, - Jak na lekarstwo-live
  • Bauman Adam, Żmuda-Trzebiatowska Marta, - Król Lear - fragment
  • Dziuba Karol, Kurowska Angelika, - Romeo i Julia - fragment