"Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 12:02
Jak co roku - wieczorem 1 sierpnia - zjednoczyliśmy się siłą głosu podczas koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych przebiegało w tym roku z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. Transmisja odbyła się na antenie Programu 1.  
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia Foto: mat. promocyjne

Jan Ołdakowski MPW FREE 1200_660.jpg
"Są świetnymi przewodnikami na czasy pokoju". Jan Ołdakowski o powstańcach warszawskich

Podczas koncertu usłyszeliśmy (i zaśpiewaliśmy!) takie utwory jak m.in. "Warszawianka", "Marsz Śródmieścia", "Sanitariuszka Małgorzatka", "Chłopcy silni jak stal", "O, Barbaro" czy "Mała dziewczynka z AK". 

Koncert po raz drugi odbył się w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie jak w poprzednich latach - na placu Piłsudskiego. 

Program 1 był patronem medialnym wydarzenia. 


***

Polskie Radio aktywnie włącza się w obchody w 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wszystkie anteny publicznego nadawcy przygotowały szereg unikatowych materiałów, zawierających m.in. archiwalne nagrania oraz rozmowy z ekspertami i historykami. 1 sierpnia z radioodbiorników płynąć będą dźwięki powstańczych pieśni oraz wspomnienia tych, którzy w 1944 roku bohatersko walczyli o Warszawę i wolną Polskę. 

Na transmisję koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki" zapraszaliśmy w niedzielę (1.08) o godz. 20.45. Emisja odbyła się na antenie radiowej Jedynki. 

Czytaj także

"BohaterON - włącz historię!". Wyślij kartkę powstańcom

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 07:24
1 sierpnia, w dzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ruszyła kolejna kampania BohaterON - włącz historię! Wyślij kartkę i okaż pamięć powstańcom warszawskim. Polskie Radio jest partnerem strategicznym i patronem medialnym akcji.
rozwiń zwiń