35 lat zespołu IRA. Koncert legendy rocka [ZOBACZ I POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 18:00
W tym roku przypada 35 lat od powstania zespołu IRA. Z tej okazji w Programie 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy koncert tej znakomitej grupy rockowej, który odbył się w 2020 roku w ramach trasy "Lata z Radiem". Zespół zagrał nie tylko swoje największe przeboje, ale wykonał też m.in. piosenkę "W górę patrz". Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania.

- Niekwestionowana legenda polskiego rocka, udanie łączy rockową zadziorność z popową przebojowością. Piosenki, które nucimy z Arturem Gadowskim zwykle niosą też ze sobą ważne treści, które nie dezaktualizują się przez dekady. W wersjach koncertowych te popkulturowe hymny nabierają dodatkowej mocy, którą niejednokrotnie słuchacze Jedynki uczestniczący w koncertach "Lata z Radiem" mieli okazję poczuć na własnej skórze. Tym razem, IRA zaprezentuje się w nowej konwencji, wymuszonej koronawirusem, ale z taką samą energią i zaangażowaniem jak zawsze - mówił przed koncertem Zbigniew Zegler, dziennikarz radiowej Jedynki.

IRA to zespół, którego chyba nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Od 1987 roku (z przerwą w latach 1996-2001) zespół znajduje się w czołówce polskiego rocka, a jego członkowie stale obecni są na polskiej scenie muzycznej. Ich albumy "Mój dom", "1993 rok" czy "IRA Live" sprzedawały się w kilkunastotysięcznych nakładach, zdobywając status złotych i platynowych płyt, a przeboje, takie jak: "Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara", czy "California" do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

Posłuchaj
42:57 2022_01_09 17_09_43_PR1_Koncertowa_Jedynka.mp3 Koncert zespołu IRA. Posłuchaj (Jedynka)

 

. .

Zobacz także:

DS

Zobacz więcej na temat: IRA Artur Gadowski

Czytaj także

Artur Gadowski (IRA): niekoniecznie jestem w stanie zaśpiewać wszystko

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:30
Obecnie koncerty zostały odwołane i bardzo powszechne stało się granie zespołowe w internecie. Robi tak Artur Gadowski, który jest zapraszany do wspólnych występów nie tylko z kolegami z zespołu IRA, ale też z innymi muzykami. Czasem jednak odmawia. W piątek (15.05) miał premierę utwór "W górę patrz", któremu towarzyszył wideoklip. Do zobaczenia u nas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski pierwszą gwiazdą muzycznego cyklu koncertów "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 22:00
Koncertem online Piotr Cugowski zainaugurował cykl muzycznych spotkań w ramach "Lata z Radiem" 2020! Cotygodniowe koncerty transmitowane będą online we wtorki z jednego ze studiów koncertowych Polskiego Radia, a w piątki będzie je można usłyszeć na antenie Jedynki. 
rozwiń zwiń