Koncert Administratorr Electro: "Wstrząsy Live" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 10:30
Administratorr Electro, czyli Bartosz Marmol - gitarzysta, wokalista, autor tekstów, producent - prezentuje pierwszą płytę koncertową zatytułowaną "Wstrząsy Live". Jest ona zapisem dwóch koncertów, które odbyły się w Studio Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie - pierwszy 22 maja 2014 roku, a drugi 16 września 2018 roku. W "Koncertowej Jedynce" wyemitowaliśmy drugą część tego wydawnictwa.
Bartosz Marmol w Polskim Radiu
Bartosz Marmol w Polskim RadiuFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Wśród utworów na albumie znajdują się między innymi dobrze znane publiczności "Tango Corporacione", "Weź się ubierz" czy też "Niewybuchy". Zaskakującą niespodzianką dla fanów jest odświeżona wersja hitu Lady Pank w stylu electro.

Płyta dedykowana jest wszystkim przyjaciołom, których Bartosz "Administratorr" Marmol spotkał w tym czasie na swej drodze oraz wszystkim fanom zespołu. Jest to swoiste podsumowanie dotychczasowej historii formacji, ale zdecydowanie nie pożegnanie, o czym fani będą mogli przekonać się już niebawem.

Administratorr Electro to trio powołane do życia w 2013 roku przez Bartosza Marmola, który poza realizowaniem się w macierzystej formacji Administratorr, poszukuje wciąż nowych brzmień i form prezentacji własnej twórczości. - Wywodzę się z muzyki rockowej, gitarowej, a wszystko, co robię poza tym, wrzucam do "koszyczka" Administratorr Electro. Nie chodzi tylko o elektronikę, choć jest jej dużo. To po prostu daje mi komfort pracy - mówił w Czwórce Bartosz Marmol. 

Jak wspominał, zrobił muzyczny "skok w bok", czyli w kierunku elektroniki, bo zawsze ciągnęło go do eksperymentów, niekiedy było ich nawet za dużo. - Ale dzięki temu udało mi się zrobić to, co zawsze chciałem zrobić. A dziś im bardziej staram się uciec od wpływu lat 70., tym one bardziej mnie doganiają - mówił muzyk. - Ten okres, zwłaszcza w polskiej muzyce, to jeszcze nie jest wyeksploatowany temat - stwierdził.

Posłuchaj
49:11 2022_03_26 21_05_59_PR1_Koncertowa_Jedynka.mp3 Koncert Administratorr Electro: "Wstrząsy Live" (Koncertowa Jedynka)

Posłuchaj także:

***

Na retransmisję koncertu Administratorr Electro w Programie 1 Polskiego Radia zaprosiliśmy w sobotę (26.03) po godz. 21.00. Audycję poprowadził Maciej Szajkowski.

DS

Zobacz więcej na temat: Maciej Szajkowski

Czytaj także

W kwietniu solowy album Wojciecha Cugowskiego. "To było spore wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 15:20
Najpierw był singiel "Nie czekaj na znak", później współpraca z zespołem Kruk. Teraz Wojciech Cugowski skupia się na nowym albumie, który będzie pierwszym solowym przedsięwzięciem w jego bogatej karierze. Premiera już w kwietniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostry Melosik z "Płytą tygodnia" w Jedynce. "Piosenki tworzą spójną całość"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 17:35
Stałym elementem w Programie 1 Polskiego Radia jest "Płyta tygodnia". Od 21 marca jest nią album "Znam na pamięć dalszy ciąg" Sióstr Melosik. Artystki w "Muzycznej Jedynce" opowiedziały o swoim projekcie i dotychczasowej karierze.
rozwiń zwiń