X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recepta na niepogodę. Jak nie ulegać depresyjnym nastrojom?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 04:16
Dni są coraz krótsze, noce coraz chłodniejsze i z każdą chwilą coraz wyraźniej odczuwamy, że lato się już skończyło. Co można zrobić, by nie popaść w melancholię i jesienny smutek? Oto kilka cennych porad.
Audio
  • Recepta na niepogodę cz. 1 (Muzyka nocą/ Jedynka)
  • Recepta na niepogodę cz. 2 (Muzyka nocą/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

Psycholog Marek Sztomberski wyjaśnia, że jesienne wahania nastroju są naturalne, w związku ze zmianą pogody. - To, czy w związku z tym popadamy w smutek i melancholię, to jest zupełnie inna sprawa. I bardzo indywidualna. W końcu jesień jest też cudowną i piękną porą roku, a pogoda ducha jest zawsze naszym stanem wewnętrznym, a nie stanem aury - mówi coach i psychoterapeuta.

Ks. Krzysztof Ołdakowski przyznaje, że w tym czasie mamy prawo do obniżonego nastroju i słabszej formy emocjonalnej. - W końcu nie jesteśmy jakimś monolitem - mówi współprowadzący "Muzykę nocą". Zgadza się z nim dziennikarka Jedynki Małgorzata Kownacka, która dodaje, że nie powinniśmy mieć z tego powodu do siebie pretensji.

Marek Sztomberski uważa wręcz, że odpoczynek, odrobina lenistwa, relaks w łóżku z dobrą książką i herbatą może nam zrobić dobrze. - To też nam się należy, bo nie możemy być przez cały czas aktywni - wyjaśnia psycholog.

fot.
fot. Glow Images/East News

Jak zachować pogodę ducha jesienią, gdy jest chłodno, deszczowo, a dzień jest coraz krótszy? Trudno w tym czasie nie ulegać nudzie, smutkom i co gorsze - depresji. Jakie są recepty na niepogodę? Zapraszamy do wysłuchania całego programu z udziałem słuchaczy.

"Muzykę nocą" poprowadzili Małgorzata Kownacka i ks. Krzysztof Ołdakowski.

(sm/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podejrzewasz u siebie depresję? "Znajdź kogoś, kto zaciągnie cię do psychiatry"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 08:50
- Stan depresji jest wyleczalny z pomocą farmakoterapii i psychoterapii. Mamy więc narzędzia i pomysły, by leczyć depresję, ale trzeba jeszcze zwrócić uwagę na środowisko. Pomoc najbliższego otoczenia jest nieoceniona, bo człowiek chory nie ma siły zaplanować, wyczekać w kolejce do lekarza - mówił w Jedynce psychiatra prof. Tadeusz Parnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złe wspomnienia, które kładą się długim cieniem na całym życiu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 00:44
- To nawet nie jest propozycja, by jeśli spotyka nas coś złego, wyrzec się tego. Między wyrzec a rozpamiętywać, między całkowitą niepamięcią a nabraniem do tego stosunku dojrzałego, akceptacji i przyjęcia tego dramatu, jest ogromna różnica - wyjaśnia psychoterapeutka Ewa Woydyłło-Osiatyńska.
rozwiń zwiń