X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blaski i cienie wolności. Kiedy niezależność daje korzyści?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 15:40
Czym jest wolność? Czy da się ją zdefiniować? Jakie wartości niesie? O blaskach i cieniach wolności mówiła w radiowej Jedynce psycholog, dr Lucyna Kirwil.
Audio
  • Blaski i cienie wolności - cz. 1 (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Blaski i cienie wolności - cz. 2 (Muzyka nocą/Jedynka)
Blaski i cienie wolności. Kiedy niezależność daje korzyści?
Foto: lusi/sxc.hu/cc

Dr Lucyna Kirwil zwracała w radiowej Jedynce uwagę, że wolność to słowo, które powinno być pisane wielkimi literami. - Jest to coś tak bardzo ważnego dla człowieka i całych społeczeństw, że zasługuje na szczególną uwagę - podkreśliła psycholog.

Dodała jednak, że gdyby zacząć mierzyć wolność w jakiejś skali, to byłaby to skala dwubiegunowa. - Z jednej strony wolność w ekstremalnej formie prowadzi do anarchii, z drugiej natomiast brak wolności prowadzi do kompletnego podporządkowania, czyli niewolnictwa - tłumaczyła psycholog.

Ksiądz Krzysztof Ołdakowski przypomniał, że wolność była obecna już w Biblii i jest tam tematem przewodnim. - Jak inaczej opisać doświadczenie wyjście narodu wybranego z niewoli egipskiej, czyli wielkiego wyzwolenia, którego nikt nie oczekiwał - podkreślił.

Duchowny zwrócił uwagę, że można mówić o psychologicznych i filozoficznych aspektach wolności, ale nie wolno zapominać o kwestii egzystencjalnej. - Jako wyzwolenie od winy, od śmierci, od tego co najbardziej człowiekowi zagraża - wyjaśnił ks. Krzysztof Ołdakowski. Tych perspektyw wolności jest bardzo dużo - dodał.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzili: Małgorzata Kownacka i ks. Krzysztof Ołdakowski

Gość: psycholog dr Lucyna Kirwil

Data emisji: 26.11.2014

Godzina emisji: 0.00 - 3.00

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budzenie dobrych pragnień kluczem do wychowania w wartościach

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 12:30
- Budzenie chęci bycia kimś dobrym, uczenie samodyscypliny, która wszystkie cechy związane z wartościami pozwala wypracować i zachęcanie do troski o innych, to dobry kierunek w wychowaniu dobrego człowieka - mówiła Dorota Zawadzka w Jedynkowej audycji z udziałem słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recepta na niepogodę. Jak nie ulegać depresyjnym nastrojom?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 04:16
Dni są coraz krótsze, noce coraz chłodniejsze i z każdą chwilą coraz wyraźniej odczuwamy, że lato się już skończyło. Co można zrobić, by nie popaść w melancholię i jesienny smutek? Oto kilka cennych porad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolność w czasach niewoli - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 19:57
"Polacy to dziwny naród. Nie ma chyba drugiego takiego narodu, który miałby tylu bohaterów i jednocześnie tylu kanalii" - słowa oficera Abwehry popijającego wiśniówkę, cytowane w książce Wacława Zagórskiego "Wolność w niewoli", najlepiej oddają jej treść.
rozwiń zwiń