X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starsi Panowie dwaj - prahistoria twórczości

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:00
- Kabaret to wizytówka działalności Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Ale nasza książka dotyczy ich całej wspólnej twórczości - podkreśla Monika Wasowska.
Audio
  • Monika i Grzegorz Wasowski o twórczości Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory (Muzyka nocą/Jedynka)
Jeremi Przybora (L) i Jerzy Wasowski (P), współtwórcy i autorzy Kabaretu Starszych Panów. Warszawa lata 60 XX wieku
Jeremi Przybora (L) i Jerzy Wasowski (P), współtwórcy i autorzy Kabaretu Starszych Panów. Warszawa lata 60 XX wieku Foto: PAP/Jan Tyszler

Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski poznali się w Polskim Radiu i współpracowali z nim już stale nawet angażując się w działalność kabaretową, teatralną i telewizyjną. Monika i Grzegorz Wasowscy przeszukali archiwa, odgrzebali roczniki starych pism i programów telewizyjnych, odnaleźli scenariusze programów radiowych i wszystko zamieścili w książce "Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy", która obejmuje twórczość Panów z lat 1948 - 1981. - Fani Kabaretu, którzy znają go na pamięć, znajdą w tej książce wiele ciekawostek. Okazuje się, że autor, czyli Jeremi Przybora w Starszych Panach przetworzył na lepsze wersje pramotywy czy scenki z innych audycji radiowych - podkreśla Monika Wasowska.

Dlaczego więc przy tak cennej zawartości zatytułowali książkę kompendium niewiedzy? Otóż autorzy wciąż mają poczucie, że do szeregu dokumentów i nagrań nie udało im się dotrzeć. - Naszym marzeniem jest, by ludzie mieli dostęp także do innych utworów Panów. Nie tylko z Kabaretu, ale też bajek, spektakli Kabaretu Niedużego, różnych muzykałów - dodaje Grzegorz Wasowski i podkreśla, że liczy na ich wydanie przez Polskie Radio i Telewizję Polską.

Radiowy Kabaret Starszych Panów i inne piosenki do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>

Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego "Eterek" w wykonaniu, m.in.: Wiery Gran, Ireny Kwiatkowskiej, Tadeusza Fijewskiego, Adama Mularczyka czy też Chóru Czejanda.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą
Prowadził: Paweł Sztompke
Goście: Monika Wasowska i Grzegorz Wasowski
Data emisji: 17.12.2014
Godzina emisji: 0.00 - 3.00

(asz,tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wasowski: fenomen Starszych Panów polegał na geniuszu obu twórców

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 15:51
- W Kabarecie była wspaniała obsada, piosenki i teksty pisane dla konkretnych aktorów, a wszystko tak niesamowicie ze sobą zgrane. Później nie przypominam sobie tak wspaniałych maszynerii kabaretowych - mówił Grzegorz Wasowski w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: miałem swoje typy na płytę "Wasowski odnaleziony"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 11:00
- Myślałem nawet żeby zaśpiewali na niej Grzegorz Turnau i Michał Bajor. Też byłoby atrakcyjne - powiedział w kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" Grzegorz Wasowski o kulisach powstawania płyty "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie".
rozwiń zwiń