X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eleni i ks. Arkadiusz Nowak zjednoczeni w trosce o chorych

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 12:54
- Spotkania z chorymi są dla mnie doświadczeniem, bardzo potrzebną lekcją. Cierpienie może spotkać każdego z nas - mówi w Jedynce piosenkarka.
Audio
  • Eleni i ks. Arkadiusz Nowak zjednoczeni w trosce o chorych (Muzyka nocą)
Rozmowa i bliskość, cierpliwe towarzyszenie, a także zwykłe czynności pielęgnacyjne wykonywane z poszanowaniem godności - Eleni i ks. Arkadiusz Nowak znają potrzeby cierpiących przejawiające się na różnym etapie choroby
Rozmowa i bliskość, cierpliwe towarzyszenie, a także zwykłe czynności pielęgnacyjne wykonywane z poszanowaniem godności - Eleni i ks. Arkadiusz Nowak znają potrzeby cierpiących przejawiające się na różnym etapie chorobyFoto: PAP/Rafał Guz, Adam Hawałej

Eleni troski o chorych uczyła się w rodzinnym domu, gdzie jej mama opiekowała się babcią. - Kiedy sama mogłam pomagać bardzo chętnie to czyniłam. Będąc już piosenkarką starałam się poprzez piosenkę i spotkania z ludźmi dawać odrobinę radości - opowiada. Występując w hospicjach i szpitalach Eleni spotyka się indywidualnie z chorymi, słucha ich historii. - Oni często pokazują zdrowym jak powinni żyć, nie narzekać a cieszyć się chwilą. Ja sama staram się chorować z uśmiechem - podkreśla.
Kiedy ks. Arkadiusz Nowak rozpoczął tworzenie hospicjum dla chorych na AIDS piosenkarka włączyła się w zbiórkę funduszy. - W tamtych czasach fakt, że Eleni pomaga tym ludziom, spotyka się z nimi, podaje rękę, przytula i mówi o nich z sympatią, pomagał oswajać ten problem - wspomina.

Ich współpraca trwa do dziś, a przebywanie z chorymi dla każdego z Jedynkowych gości stanowi cenną życiową lekcję. - Światowy Dzień Chorego jest przypomnieniem, że powinniśmy być blisko ludzi cierpiących, oni tego potrzebują. My kiedyś też będziemy potrzebować wsparcia, każdy z nas powinien zastanowić się nad tym i zatrzymać - dodaje Eleni.

Troska ma jednak pewne granice, a mimo wsparcia chorzy przeżywają samotność. W audycji z udziałem słuchaczy mowa była również o trudnych emocjach, przeżywaniu choroby w rodzinie, potrzebie rozmowy i terapeutycznej wartości piosenki oraz o laureatach Nagrody św. Kamila.

***
Tytuł audycji: Muzyka nocą
Prowadzili: Małgorzata Kownacka i ks. Krzysztof Ołdakowski
Goście: Eleni (piosenkarka, Kawaler Orderu Uśmiechu, odznaczona Czerwoną kokardką, wyróżnieniem przyznawanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS) oraz ks. Arkadiusz Nowak (kamilianin, prezes fundacji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej)
Data emisji: 11.20.2015
Godzina emisji: 0.00-3.00

(asz, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eleni o największej tragedii życia: powoli się podnoszę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 12:00
W 1994 Eleni straciła swoją jedyną córkę – 17-letnią Afrodytę, zastrzeloną przez byłego chłopaka. - W jednej sekundzie życie mi runęło, ale jeśli ma się fundament, to można wszystko powoli odbudowywać – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Chorego. Prawa i godność wciąż pomijane

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 21:34
- Nie o to chodzi, żeby pacjent był dla świadczeniodawcy ciężarem, określanym jako pretensjonalny. Powinien po prostu wiedzieć, jakie prawa mu przysługują i domagać się ich wypełnienia - powiedział w radiowej Jedynce ks. Arkadiusz Nowak z Instytutu Praw Pacjenta.
rozwiń zwiń