Piosenki Starszych Panów w aranżacjach jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 15:55
- Zawsze chciałem bezczelnie odcisnąć swoje malutkie piętno na piosenkach prawdziwych. Dla mnie takimi okazali się Przybora i Wasowski - mówi Janusz Szrom, wokalista tria Straszni Panowie Trzej.
Audio
  • Starsi Panowie Trzej o drugiej płycie z piosenkami Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory (Muzyka nocą/Jedynka)
Straszni Panowie Trzej (od lewej): Andrzej Łukasik, Janusz Szrom i Andrzej Jagodziński
Straszni Panowie Trzej (od lewej): Andrzej Łukasik, Janusz Szrom i Andrzej JagodzińskiFoto: mat. promocyjne

Formacja, którą tworzy wraz z Andrzejem Jagodzińskim i Andrzejem Łukasikiem, wydała właśnie drugą płytę z repertuarem Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Muzycy jazzowi wspominali w Jedynce swoje pierwsze spotkania z twórcami Kabaretu Starszych Panów i ich działalnością. Opowiadali o fascynacji, która doprowadziła do powołania dziesięć lat temu zespołu Straszni Panowie Trzej i zaaranżowania kultowych piosenek na nowo.

Dlaczego jazz? - Przychylam się do opinii, chyba powszechnej, że mamy polskie standardy. I szczęście, że Wasowski nie wyemigrował - podkreśla pianista Andrzej Jagodziński. Na pierwszej płycie, którą goście Jedynki wydali w 2006 roku, utwory Wasowskiego i Przybory wykonuje trio jazzowe i orkiestra smyczkowa. Krążek "Straszni Panowie Trzej 2" angażuje również kwintet dęty.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą
Prowadził: Paweł Sztompke
Goście: Straszni Panowie Trzej, czyli Janusz Szrom, Andrzej Łukasik i Andrzej Jagodziński
Data emisji: 18.02.2015
Godzina emisji: 0.00-3.00

(asz/ag)

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: tata był perfekcjonistą i geniuszem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 20:51
- Jak coś robił to musiało być na poziomie - wspominał Grzegorz Wasowski w cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" swojego ojca kompozytora i reżysera, współtwórcę "Kabaretu Starszych Panów", Jerzego Wasowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starsi Panowie dwaj - prahistoria twórczości

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:00
- Kabaret to wizytówka działalności Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Ale nasza książka dotyczy ich całej wspólnej twórczości - podkreśla Monika Wasowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Trudne powojenne początki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 09:24
W sierpniu 1944 roku swoje komunikaty nadawał jeszcze powstańcza "Błyskawica". Natomiast w Lublinie trwały już prace nad ponownym uruchomieniem Polskiego Radia.
rozwiń zwiń