X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł "Konjo" Konnak o latach 80.: ołowiana, stracona epoka

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 12:34
- Gdy myślę o tamtych czasach, widzę tylko mnóstwo wspaniałej nienagranej muzyki, niewydanych wierszy i książek, nienakręconych filmów - opowiada w Radiowej Jedynce.
Audio
  • Paweł "Konjo" Konnak o alternatywnej scenie muzycznej lat 80. i podziemnej działalności kulturalnej (Muzyka nocą/Jedynka)
Paweł Konjo Konnak w latach 80. zorganizował serię punkowych koncertów pod hasłem Party młodzieży wegetującej. Spotkania były jednocześnie okazją do kolportażu podziemnej Gangreny
Paweł "Konjo" Konnak w latach 80. zorganizował serię punkowych koncertów pod hasłem "Party młodzieży wegetującej". Spotkania były jednocześnie okazją do kolportażu podziemnej "Gangreny"Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Współtwórca kabaretu rockowego Lalamido i grupy artystycznej Totart, w publikowanych od kilku lat książkach, opisuje dzieje polskiego undergroundu lat 80. - Rozpoczynałem moją drogę artystyczną w ponurych czasach stanu wojennego i w orwellowskim 1984 roku zorganizowałem mój pierwszy koncert punkowy - wspomina w "Muzyce nocą". Zaangażowanie w kulturalny ruch alternatywny było jego sposobem walki z dyktaturą komunistyczną.

Na latach 80. Paweł "Konjo" Konnak nie zostawia suchej nitki, uważa je za straconą epokę dla kultury i dziwi się nostalgii obecnej we wspomnieniach muzyków, w tamtych czasach walczących przecież na barykadach. - Ja nie jestem urodzonym masochistą, nie tęsknię do czasów permanentnego braku wszystkiego i wszechogarniającego chamstwa - podkreśla.

Do działalności podziemnej zainspirował go brat punkowiec, który na emigracji współtworzył Związek Polskich Nieudaczników w Berlinie. "Konjo" nie poddał się nawet wobec objawów braku społecznego poparcia dla wyglądających nieco inaczej, a walczących z systemem artystów ("mnie najczęściej nawalało nie ZOMO, tylko zwykli obywatele"); ani buntu maszyny drukarskiej, która paliła kartki utrudniając wydawania jedynego wtedy podziemnego magazynu "Gangrena". Jedynkową opowieść Konnaka bogato ilustrujemy twórczością grup punk rockowych lay 80. XX wieku.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą
Prowadzili: Maciej Szajkowski, Krzysztof Nieporęcki
Goście: Paweł Konjo Konnak (reżyser, konferansjer, poeta), Alina Jurczyszyn i Kamila Bigus (zespół Annutara), Daniel Wolak (dziennikarz)
Data emisji: 20.02.2015
Godzina emisji: 0.00-03.00

(asz, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Farben Lehre: przed każdym koncertem cenzura sprawdzała nasze piosenki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 06:11
Cenzura to nie jedyna przeszkoda, która stanęła na drodze punkowego zespołu w pierwszych latach działalności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basista projektu Nowe Sytuacje: to prezent dla fanów Republiki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 17:38
- Jesteśmy składem koncertowym, który chciał sprawić fanom Republiki radość z okazji 30-lecia wydania "Nowych sytuacji", a ich dzieciom wytłumaczyć, co w szafach rodziców robią czarno-białe krawaty - mówi Leszek Biolik.
rozwiń zwiń