X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Frontman Blindead odchodzi z zespołu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 15:42
Po północy z piątku (13.03) na sobotę (14.03.) spotkaliśmy się w kolejnym odcinku programu Eklektykon. Tym razem z muzykami, którzy przez ostatnie dwanaście lat tworzyli razem w zespole Blindead. Rozmowa była o rozstaniach.
Audio
  • Kulisy odejścia Patryka Zwolińskiego z zespołu Blindead (Eklektykon/Jedynka)
Mateusz Śmierzchalski, Zbigniew Zedgler, Patryk Zwoliński w czasie trwania programu Eklektykon
Mateusz Śmierzchalski, Zbigniew Zedgler, Patryk Zwoliński w czasie trwania programu "Eklektykon"Foto: Polskie Radio

Ale tydzień wcześniej gruchnęła wiadomość o odejściu ich wokalisty, co zszokowało wielu fanów popularnego w rockowych kręgach sekstetu. Dlatego Patryk Zwoliński - dotychczasowy wokalista i Mateusz Śmierzchalski - lider i gitarzysta grupy zgodzili się opowiedzieć Państwu o swojej przyszłości z Blindead i bez. Poniżej prezentujemy oświadczenia obu stron i zachęcamy do wysłuchania rozmowy z oboma artystami, udowadniającymi, że rozstanie w atmosferze zrozumienia i z szacunkiem dla siebie nawzajem, jest możliwe…
"(…)Nadszedł czas, abym podzielił się z Wami następującą informacją - postanowiłem odejść z zespołu Blindead. Jest to moja samodzielna decyzja, której podjęcie, po wielu latach owocnej i fantastycznej współpracy, nie przychodzi mi z łatwością.
Spędziłem w zespole wspaniałe lata, w czasie których dzięki zaangażowaniu i determinacji grupy ludzi powstała muzyka, która mam nadzieję zapisała się w sercach i świadomości wielu osób. Nagraliśmy razem kilka świetnie przyjętych płyt, zagraliśmy dziesiątki koncertów, zyskaliśmy szacunek fanów, czego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze… Osiągnęliśmy więcej niż mogliśmy sobie wymarzyć, kiedy rozpoczynaliśmy naszą wspólną przygodę z muzyką 12 lat temu.
Mimo to zdecydowałem się opuścić szeregi Blindead, ponieważ nie widzę już dłużej dla siebie miejsca w tym zespole. To nie jest decyzja zrodzona pod wpływem nagłego impulsu, czy kaprysu chwili. Nie chodzi również o żadne inne moje "poza zespołowe" aktywności. W ciągu ostatniego roku nasze wzajemne relacje wewnątrz grupy zmieniły się. W mojej ocenie na gorsze. Straciłem kontakt z resztą zespołu, a reszta zespołu ze mną. Prawdopodobnie główna przyczyna leży w dzielącej nas odległości. Jako jedyny mieszkam z rodziną oraz pracuję w Warszawie, pozostali członkowie Blindead w Trójmieście. To nie jest jednak jedyny powód, ponieważ coś między nami się wypaliło, a bez tego nienazwanego "czegoś", tej iskry wzajemnego porozumienia, nie potrafię odczuwać takiej satysfakcji z bycia w tym zespole, jak kiedyś. Zapewne część "winy", chociaż nie chciałbym szukać winnych zaistniałej sytuacji, leży po mojej stronie. Blindead zasługuje na frontmana w 100% zaangażowanego w działania zespołu, a ja nie jestem w stanie dać z siebie tyle, ile pozostali muzycy ode mnie wymagali.
I chociaż rozstaję się z Blindead, nie czuję do nikogo żalu i urazy. Taka jest kolej rzeczy. Jestem dumny z tego, co ten zespół osiągnął, mimo wielu niesprzyjających okoliczności jakie napotkaliśmy na naszej drodze.
Na koniec dziękuję serdecznie fanom za te lata wsparcia, lojalności i wszystkie wyrazy sympatii. Do zobaczenia lub do usłyszenia w przyszłości!
Patryk Zwoliński"
W odpowiedzi dzień później swoje stanowisko przedstawił zespół:
"Kochani, nadszedł czas na bardzo poważną zmianę w Blindead. Po 12 latach przyjaźni i wspólnej pracy nad wszystkim czym ten zespół dzisiaj jest, nagraniu 4 albumów, 1 EP oraz płyty koncertowej, zagraniu całej masy koncertów w Polsce i za granicą, rozstajemy się z naszym wokalistą Patrykiem Zwolińskim. Tak samo my jak i Patryk od dłuższego czasu czuliśmy, że to wszystko przestało działać tak jak byśmy chcieli. Z naszej strony pojawiły się coraz większe oczekiwania, ponieważ chcemy grać więcej na żywo i pracować nad nową muzyką intensywniej niż do tej pory. Odległość nas dzieląca, jak i różne sytuacje życiowe zaczęły nam wszystko komplikować. Kluczową dla nas sprawą jest fakt, że od kilku lat widzimy się z Patrykiem, praktycznie tylko na koncertach oraz w studiu. Nie obwiniamy tutaj nikogo, bo doskonale rozumiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na poświęcenia, z którymi wiąże się granie w takim zespole jak Blindead.
To wszystko sprawiło, że zaczęliśmy się zastanawiać nad sensem dalszej współpracy i doszliśmy do punktu, z którego niestety nie ma już innego wyjścia. Jesteśmy bardzo wdzięczni Patrykowi za wszystko co razem stworzyliśmy i życzymy mu jak najlepiej na przyszłość!
Jednocześnie chcemy, żebyście wiedzieli, że intensywnie pracujemy nad naszą piątą studyjną płytą. Nowy materiał ma już bardzo zaawansowaną formę i zapowiada się wyjątkowo. Na dzień dzisiejszy pracujemy wspólnie z naszym przyjacielem Janem Galbasem (Ampacity, Octopussy), który bierze udział w komponowaniu tego albumu oraz będzie realizatorem podczas sesji nagraniowej, która jest zaplanowana na lato tego roku."

***

Tytuł audycji: Eklektykon

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Mateusz Śmierzchalski, Patryk Zwoliński (zespół Blilndead)

Data emisji: 14.03.2015

Godzina emisji: 0.13

ag

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Rock Zbigniew Zegler
Komentarze1
aby dodać komentarz
bielikb2015-03-20 10:38 Zgłoś
Ucina mi niestety odtwarzanie audycji w 26:42 :/ Sprawdzałem w różnych przeglądarkach.

Czytaj także

Mama Selita: wciąż poszukujemy, nowe nagrania będą zaskoczeniem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 18:45
- Od roku pracujemy nad nowym materiałem, mamy już inne podejście do nagrywania. Jesteśmy poszukującymi artystami i mam nadzieję, że to się nie zmieni - mówi basista Herbert Makuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anja Orthodox o muzykach Closterkeller: trzeba specyficznej duchowości

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 11:10
- Planuję rozwinąć skrzydła - mówi wokalistka zespołu Closterkeller Anja Orthodox, która prawdopodobnie jeszcze w tym roku wyda solową płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lao Che: jesteśmy alternatywą dla samych siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 12:44
- Zmieniamy style jak rękawiczki, ale taki właśnie jest nasz pomysł na uprawianie muzyki - mówi w Jedynce Hubert "Spięty" Dobaczewski, lider zespołu Lao Che.
rozwiń zwiń