X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eklektykon: co dalej z projektem "Nervy"?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 15:07
Spotkanie z Agimem Dżeljilji z zespołu Nervy, skupiającego sekcję dętą Filharmonii Pomorskiej, Igora Pudło ze Skalpela i Jana Młynarskiego z Warszawskiego Combo Tanecznego. Ponadto stałe pozycje Eklektykonu: Panteon Perkusistów i Czarno To Widzę.
Audio
  • Agim Dżeljilji z zespołu Nervy (Eklektykon/Jedynka)
Agim Dżeljilji (C), Tomasz Dogiel (L), basista, Jan Emil Młynarski(P), perkusista. Zespół SZIBARACK
Agim Dżeljilji (C), Tomasz Dogiel (L), basista, Jan Emil Młynarski(P), perkusista. Zespół ŐSZIBARACKFoto: mat.prasowe/festiwalnowamuzyka.pl

Kilka lat temu Igor Pudło z duetu SKALPEL i Agim Dżeljilji z zespołu ŐSZIBARACK postanowili połączyć swoją wrażliwość i doświadczenie, powołując do życia nowy muzyczny byt, w którym jest zawarta synteza wspólnych fascynacji od Reicha, Ligeti’ego, Moondoga, po Yello czy New Order. Chwilę później do składu dołączył Jan Emil Młynarski, który swoją grą na perkusji dodał kolejny element do tej nieprzewidywalnej muzycznej układanki. Tak narodził się projekt NERVY. Dziś zawiaduje nim Agim, który był gościem ostatniego marcowego Eklektykonu.
Lider jednej z najbardziej różnorodnych w formie i treści grup, działających nie tylko na polskim rynku muzycznym, jest multiinstrumentalistą, wziętym producentem muzyki popowej, rockowej, tanecznej i hip-hopowej. Agim współpracował m.in.: z Noviką, zespołami Hey, Happysad, Apteka, Hurt i innymi, które bądź to wspierał swoim kunsztem producenckim, bądź pracował nad remiksami ich utworów. Od 2004 roku, przez dekadę, szefował uznanemu w Europie (potwierdzeniem trasy koncertowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Węgrzech) zespołowi ŐSZIBARACK, który przez pewien czas funkcjonował równolegle z projektem NERVY. Dziś zdecydowanie ten drugi wysuwa się na pierwszy plan i absorbuje gościa "Muzyki Nocą" znacznie bardziej, niż macierzysta grupa. Jego skład koncertowy ewoluował do obecnego: Agim Dżeljilji - elektronika, sample, syntezatory,
Jurek Markuszewski - perkusja,
Tomasz Kasiukiewicz - puzon 1,
Marcin Wołowiec - puzon 2,
Mateusz Feliński - waltornia 1,
Czesław Czopka - waltronia 2,
Grzegorz Pastuszka - tuba,
Robert Kamalski - saksofony sopranowy i tenorowy
Tomasz Próchnicki - flet poprzeczny/ saksofony sopranowy;
a co doprowadziło do tych zmian, jak rodziła się muzyka zawarta na albumie "Nervy" i - przede wszystkim - co dalej z tym intrygującym projektem będzie się działo, dowiedzą się Państwo z rozmowy z Agimem Dżeljilji, którą przeprowadził Zbigniew Zegler.

Na kolejną audycję z cyklu Eklektykon zapraszamy z piątku na sobotę, z 10 na 11 kwietnia, kilka minut po północy.

***

Tytuł audycji: Eklektykon
Prowadził: Zbigniew Zegler
Gość: Agimem Dżeljilji
Data emisji: 28.03.2015
Godzina emisji: 0.10

zz/ag

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Zegler
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lao Che: jesteśmy alternatywą dla samych siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 12:44
- Zmieniamy style jak rękawiczki, ale taki właśnie jest nasz pomysł na uprawianie muzyki - mówi w Jedynce Hubert "Spięty" Dobaczewski, lider zespołu Lao Che.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frontman Blindead odchodzi z zespołu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 15:42
Po północy z piątku (13.03) na sobotę (14.03.) spotkaliśmy się w kolejnym odcinku programu Eklektykon. Tym razem z muzykami, którzy przez ostatnie dwanaście lat tworzyli razem w zespole Blindead. Rozmowa była o rozstaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z muzyką grupy Corruption

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 16:23
W "Eklektykonie", poza stałymi pozycjami i cyklami, słuchacze mogli spotkać się z liderem oraz basistą tego zasłużonego dla polskiego rocka zespołu.
rozwiń zwiń