Robert Plant nie zawiódł publiczności

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 12:03
Niewiele brakowało, by koncert się nie odbył. Kilka godzin przed występem ulewa zalała dużą część sprzętu na scenie. Wyposażenie na szczęście udało się osuszyć.
Audio
  • O koncercie Roberta Planta w Dolinie Charlotty mówią Jan Chojnacki i Mirosław Wawrowski (Muzyka nocą/Jedynka)
  • O koncercie Roberta Planta w Dolinie Charlotty mówią Paweł Luciński, Kamil Wicik, Wojciech Zamorski, Jacek Cieślak (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Po koncercie Roberta Planta w Dolinie Charlotty (Muzyka nocą/Jedynka)
W Dolinie Charlotty Robert Plant śpiewał równie klimatycznie, jak podczas niedawnego festiwalu na Łotwie
W Dolinie Charlotty Robert Plant śpiewał równie klimatycznie, jak podczas niedawnego festiwalu na ŁotwieFoto: PAP/EPA/VALDA KALNINA

- W zasadzie koncert nadawał się do odwołania - mówi szef Doliny Charlotty Mirosław Wawrowski. Organizatorzy mieli już dziękować przybyłym i informować o zasadach zwrotu pieniędzy za bilety, kiedy Robert Plant o pół godziny wstrzymał ewakuację publiczności. I w końcu zdecydował się wystąpić. Ponad osiem tysięcy fanów było zachwyconych spotkaniem z legendą muzyki.

Robert Plant był członkiem legendarnej grupy Led Zeppelin. Podczas koncertu zabrzmiały piosenki tego zespołu, ale więcej było utworów z solowego repertuaru artysty. Publiczność oceniła, że głos ma jak dzwon mimo 67 lat, a ze sceny promieniowała energia i moc.

Robert Plant - jeden z najwiekszych mistyków w branży >>>

- Życzę wszystkim młodszym artystom takiego podejścia do ich ulubionej estetyki - mówił po koncercie dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki.

Posłuchaj całej audycji, w której można usłyszeć wiele piosenek Roberta Planta i Led Zeppelin, a także fragmenty koncertu w Dolinie Charlotty i "Celebration Day" w O2 Arena.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny), Mirosław Wawrowski (szef Doliny Charlotty), Paweł Luciński i Kamil Wicik (Radio Gdańsk), Wojciech Zamorski (Radio Katowice), Jacek Cieślak (Rzeczpospolita)

Data emisji: 22.07.2015

Godzina emisji: 0.24

ag/jp

Czytaj także

Led Zeppelin, czyli grupa o totalnym polu rażenia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 04:40
Tym razem w "Klubie Trójki" nie toczyliśmy debaty na tematy ważkie, a dla czystej przyjemności słuchaliśmy i rozmawialiśmy o muzyce Led Zeppelin. - Lgnę do ich muzyki, bo czuć w niej potrzebę serca - mówiła w programie Monika Borzym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Plant "House of Love" - posłuchaj Piosenki dnia Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 17:15
Najnowszy singiel z płyty "Lullaby And… The Ceaseless Roar" Roberta Planta był w poniedziałek Piosenką dnia Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Plant - jeden z największych mistyków w branży

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 19:04
Roberta Planta urzekła Dolina Charlotty, Muzyk zapowiedział , że wtorkowy (21.07) koncert w będzie świetny, bo lubi grać w takich miejscach.
rozwiń zwiń