X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogusław Kaczyński. "Niosła go miłość do muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 13:00
Anegdotami sypał jak z rękawa, potrafił popularyzować muzykę jak nikt inny i miał olbrzymią klasę. Przyjaciele, dziennikarze, ludzie kultury wspominają Bogusława Kaczyńskiego.
Audio
  • Bogusław Kaczyński we wspomnieniach cz. 1 (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Bogusław Kaczyński we wspomnieniach cz. 2 (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Bogusław Kaczyński we wspomnieniach cz. 3 (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Po swojej bibliotece Bogusław Kaczyński oprowadzał Magdę Mikołajczuk (archiwum Radiowej Jedynki)
Bogusław Kaczyński był m.in. prorektorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz dyrektorem stołecznego teatru muzycznego Roma. Kilkakrotnie zdobył statuetkę Wiktora, został też nagrodzony Superwiktorem
Bogusław Kaczyński był m.in. prorektorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz dyrektorem stołecznego teatru muzycznego Roma. Kilkakrotnie zdobył statuetkę "Wiktora", został też nagrodzony "Superwiktorem"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Niosła go miłość do muzyki. Dzięki pasji, którą słychać było w jego głosie, potrafił zaciągnąć do filharmonii kogoś, kto nigdy w życiu by tam nie poszedł - opowiada Maria Szabłowska. - Do tego był eleganckim, przystojnym, świetnie ubranym mężczyzną.

Bogusław Kaczyński urodził się w Białej Podlaskiej w 1942. 10 lat później po raz pierwszy trafił do opery i tak rozpoczęła się największa miłość jego życia. - Mało kto wie, że Boguś nie tylko był propagatorem muzyki operowej, ale też sam pięknie grał na fortepianie - wspomina Kazimierz Kowalski i opowiada o niezwykłych koncertach, jakie krytyk muzyczny dał m. in. w Mongolii i na Kubie.

W audycji prezentujemy także fragmenty archiwalnych audycji Bogusława Kaczyńskiego oraz utwory w wykonaniu jego ulubionych śpiewaków - w tym Marii Callas, Montserrat Caballé i Jose Carrerasa. Przypominamy także radiowe odwiedziny w bibliotece dziennikarza.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: Tadeusz Deszkiewicz (dziennikarz), Maria Szabłowska (dziennikarka), Kazimierz Kowalski (dziennikarz), Maria Sartowa (śpiewaczka), Sławomir Pietras (działacz kulturalny, popularyzator opery i baletu), Barbara Wachowicz (pisarka), prof. Andrzej Chorosiński (kompozytor, organista)

Data emisji: 22.01.2016

Godzina emisji: 0.11

kul/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na czym polega fenomen Konkursu Chopinowskiego?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 09:15
- Ta muzyka za każdym razem wywiera inne wrażenie. Za każdym razem pozostawia pole do interpretacji i nigdy się nie nudzi - mówił w "Sygnałach dnia" dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki Adam Rozlach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Morka: czuję się artystą spełnionym

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 16:39
- Przez tych 30 lat miałem okazję występować na wielu polskich oraz zagranicznych scenach i śpiewać różne partie operowe, operetkowe, musicalowe, czy też piosenki filmowe wielkich mistrzów - mówi tenor.
rozwiń zwiń