"Niezłomnym honor" - koncert na cześć Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 23:00
We wtorek 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbył się koncert-widowisko poświęcony pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Prezentujemy jego obszerne fragmenty.
Audio
  • "Niezłomnym honor" - koncert na cześć Żołnierzy Wyklętych (Muzyka nocą/Jedynka)
- Tekst Panie generale jest przejmujący. Śpiewam jako samotna kobieta z prośbą o ułaskawienie męża i ojca - mówi Halina Mlynkova, jednak z uczestniczek koncertu Niezłomnym honor
- Tekst "Panie generale" jest przejmujący. Śpiewam jako samotna kobieta z prośbą o ułaskawienie męża i ojca - mówi Halina Mlynkova, jednak z uczestniczek koncertu "Niezłomnym honor" Foto: materiały promocyjne

Koncert "Niezłomnym honor" zorganizowano w warszawskiej Reducie Banku Polskiego. W okolicznościowym repertuarze zaprezentowali się m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Organek, Kasia Kowalska, Katy Carr, Maleo Reggae Rockers i Halina Mlynkova.

Za stronę muzyczną widowiska odpowiadał Darek Malejonek. W jego trakcie prezentowane były również kilkuminutowe materiały filmowe o Żołnierzach Wyklętych, przybliżające ich przejmujące historie. 

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzi: Marcin Kusy

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 0.14

pg/asz

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Slawek 19712016-03-04 08:54 Zgłoś
Wspaniale widowisko oraz swietna lekcja historii. Gratulacje dla organizatora oraz wykonawcow .
krzysztof 19732016-03-01 23:09 Zgłoś
Z przykrością stwierdzam, że tego się nie da słuchać .Jest to profanacja dla muzyki . Krowy w oborze lepiej ryczą bez szkół muzycznych czy artystycznych niż ci pseudo artyści..

Czytaj także

Halina Mlynkova: podziwiam kobiety, które musiały nieść los Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 18:00
- Tekst "Panie generale" jest przejmujący. Śpiewam, jako samotna kobieta z prośbą o ułaskawienie męża i ojca - mówiła artystka o utworze, który wykona podczas koncertu "Niezłomnym - honor".
rozwiń zwiń