Emilia Krakowska: sztuka, muzyka i kultura to potrzeby człowieka

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:55
- Od przedszkola mama zabierała mnie do filharmonii. Dzieliła się swoją miłością do muzyki, do sztuki, chciała mi ją przekazać. Sztuka, muzyka i kultura to potrzeby człowieka - mówi aktorka, która w audycji "Muzyka nocą" opowiadała Krzysztofowi Szusterowi o swojej drodze artystycznej od czasów szkolnych do dnia dzisiejszego. 
Audio
  • Emilia Krakowska gościem "Muzyki nocą". Część 3 (Jedynka)
  • Emilia Krakowska gościem "Muzyki nocą". Część 2 (Jedynka)
  • Emilia Krakowska gościem "Muzyki nocą". Część 1 (Jedynka)
Emilia Krakowska
Emilia KrakowskaFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

- Musimy pamiętać, że jesteśmy zobowiązani wobec naszych przodków - tak, jak ja jestem zobowiązana wobec mojej matki i moich nauczycieli - że uczyli mnie szacunku do historii i przyrody, ale także wzajemnego szacunku we współpracy między ludźmi - mówi Emilia Krakowska. 

W audycji wspominaliśmy wspaniałe warszawskie teatry, na deskach których występowała Emilia Krakowska: Powszechny, Narodowy, Współczesny i Rozmaitości. Przywołaliśmy pamięć jej sławnych profesorów i kolegów. Nie zabrakło też wspomnień z planu kultowego filmu "Chłopi", w którym kreowała rolę Jagny. 

Czy Emilia Krakowska czuje się związana z Poznaniem, w którym się urodziła? Za co pokochała Warszawę? Jakie są jej pasje? Czy córki poszły w jej ślady? Dlaczego jej zdaniem w teatrze nie ma demokracji? Więcej w nagraniu rozmowy. 

Przez trzy godziny audycji - z telefonicznym udziałem słuchaczy - towarzyszyła nam muzyka, którą lubi Emilia Krakowska. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: "Muzyka nocą"

Prowadzi: Krzysztof Szuster

Gość: Emilia Krakowska (aktorka)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 00.09

kh

Czytaj także

Agnieszka Kunikowska - księżniczka dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 11:43
Chyba każdy zna jej głos. Ukończyła wrocławski Wydział Aktorski krakowskiej PWST. Później tylko przez krótki czas pracowała w teatrze. 
rozwiń zwiń