Eleni: jeśli zostaliśmy obdarzeni głosem, to trzeba się nim dzielić

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 08:00
- Kiedy trafiłam do zespołu Prometeusz miałam tylko przez rok w nim pośpiewać, ale nie myślałam o tym, żeby zostać piosenkarką. Chciałam uczyć dzieci wychowania muzycznego  - mówi piosenkarka, której w audycji "Muzyka nocą" towarzyszył muzyk, autor tekstów a prywatnie szwagier - Kostas Dzokas. 
Audio
  • Rozmowa z Eleni i Kostasem Dzokasem. Cz. 1 (Muzyka Nocą/Jedynka)
  • Rozmowa z Eleni i Kostasem Dzokasem. Cz. 2 (Muzyka Nocą/Jedynka)
  • Rozmowa z Eleni i Kostasem Dzokasem. Cz. 3 (Muzyka Nocą/Jedynka)

Eleni nie tylko nagrywa płyty - niedługo ukaże się najnowsza płyta artystki - ale także śpiewa w chórze parafialnym Epifania. - Bardzo lubię śpiewać w chórze. Jeśli zostaliśmy obdarzeni głosem, to trzeba się nim dzielić i trzeba służyć ludziom tym głosem - podkreśla rozmówczyni Krzysztofa Szustera a Kostas Dzokas dodaje, że przeważnie najpierw śpiewa się w chórze a później robi karierę a w przypadku Eleni jest całkowicie odwrotnie.

- Marzy mi się, żeby zaśpiewać i nagrać arię operową. Może kiedyś to marzenie się spełni - zdradza także piosenkarka. - Eleni ma bardzo szeroką skalę głosową, ale mało kto wie, że potrafi też zaśpiewać bardzo niskim, męskim głosem - mówi Kostas Dzokas.

Z którym krajem artystka czuje się bardziej związana? Z Polską czy Grecją? Czy Eleni to imię czy pseudonim? Jak rodzice piosenkarki trafili do Polski? Jak piosenkarka wspomina dzieciństwo w Polsce? W czym pomaga jej wiara? Jak poradziła sobie po stracie córki?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z telefonicznym udziałem słuchaczy, której towarzyszyła muzyka Eleni - także premierowa. 

***

Tytuł audycji: "Muzyka nocą"

Prowadzi: Krzysztof Szuster

Gość: Eleni (piosenkarka), Kostas Dzokas (muzyk, autor tekstów)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 00.09

kh

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Szuster Eleni MUZYKA

Czytaj także

Stanisława Celińska: staram się, żeby moje piosenki były terapeutyczne

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 07:32
- Jeżeli człowiek zapyta siebie tak naprawdę głęboko, czego potrzebuje, to być może usłyszy czego potrzebują inni ludzie - mówi w "Nocy z Jedynką" artystka.  
rozwiń zwiń