Lora Szafran: udało mi się być niepodległą

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 15:32
- Jest coraz więcej zdolnych. My też byliśmy zdolni, tylko mieliśmy mniejszy dostęp do wiedzy. Dlatego starsi z młodszymi muszą się organizować. Zdarzają się przykłady polskich muzyków, łączących pokolenia i kiedy czasami powstają z tego fajne rzeczy - mówi w audycji "Muzyka nocą" Lora Szafran, popularna wokalistka jazzowa.
Audio
  • Lora Szafran gościem audycji "Muzyka nocą". Część 1 (Jedynka)
  • Lora Szafran gościem audycji "Muzyka nocą". Część 2 (Jedynka)
  • Lora Szafran gościem audycji "Muzyka nocą". Część 3 (Jedynka)
Wokalistka jazzowa, Lora Szafran
Wokalistka jazzowa, Lora SzafranFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Artystka opowiedziała słuchaczom o ostatniej płycie, którą wydała. - Piosenki zostały nagrane podczas koncertu w sali im. Witolda Lutosławskiego, chociaż nie było to planowane. Uznałam, że w końcu mogę sobie pozwolić, żeby płyta została wydana właściwie bez żadnych ingerencji - opowiada Lora Szafran, nawiązując do albumu "Wars Szpilman Wasowski. I tak się trudno rozstać…".

W audycji wspomnieliśmy o pracy w Sądzie Rejonowym oraz o tym, że w dalszej karierze zawodowej Lora Szafran była już niezależna. Nie zabrakło też wspomnień związanych z utworami Leonarda Cohena.

Jak Lora Szafran wspomina "Walca" z filmu "Noce i dnie"? W jaki sposób Chopin pojawił się w jej życiu? Dlaczego twórcy tekstów muzycznych są tak bardzo ważni?

Przez trzy godziny audycji - z telefonicznym udziałem słuchaczy - towarzyszyła nam muzyka Lory Szafran. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: "Muzyka nocą"

Prowadzi: Sławek Drygalski

Gość: Lora Szafran (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 03.07.2019

Godzina emisji: 00.11

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak: rodzice nie chcieli, żebym zajął się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:35
Wokalista urodził się w Kaliszu, gdzie była słynna fabryka pianin. Ale takie pianino nie mieściło się w domu rodziców, choć rodzina była muzykalna, a jej członkowie grali głównie na harmonii i gitarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz czy muzyka do serialu?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 15:22
Czym różni się pisanie muzyki do filmów fabularnych od tej do seriali? Jak odnajduje się w tym muzyk posiadający duszę jazzmana? O tym i jeszcze o kilku innych sprawach opowiada Grzegorz Daroń.
rozwiń zwiń