Marcin Wyrostek: przez 10 lat człowiek zmienia podejście do dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 02:00
W 2009 akordeonista Marcin Wyrostek wygrał drugą edycję programu "Mam talent". 16 grudnia 2009 odbyła się premiera jego pierwszego albumu zatytułowanego "Magia Del Tango". Album uzyskał status platynowej płyty.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Wyrostkiem - cz. 1. (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Rozmowa z Marcinem Wyrostkiem - cz. 2. (Muzyka nocą/Jedynka)
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: Wojciech Kusiński

- Przez te 10 lat człowiek dojrzewa, jeśli chodzi o wybieranie dźwięków - mówi artysta. Wspominając pierwsza płytę ocenia, że teraz wybrałby mniej dźwięków, ale bardziej właściwych muzycznie. Choć generalnie stara się pozostać taką samą osobą, tylko bogatszą o wiele różnych doświadczeń. Jest również zadowolony, że cały czas gra w tym samym towarzystwie z zespołem Tango Corazon.

Obecnie jest kojarzony z tangami, ale jako dziecko nie grał takich melodii. Marcin Wyrostek wspomina, że pierwszym jego nauczycielem był ojciec. Opowiada również, jak rozpoczynał w wieku 7 lat publiczne występy. Pierwszym wynagrodzeniem było… ciastko.

Jakich utworów słucha Marcin Wyrostek podczas jazdy samochodem? Co było impulsem do nagrania pierwszej płyty? Jak doszło do powstania zespołu Tango Corazon? Kto był jego pierwszym menadżerem? Posłuchaj całej audycji bogato okraszonej utworami w wykonaniu gościa Jedynki.

* * *

Audycja: "Muzyka nocą"

Prowadzący: Robert Kamyk

Gość: Marcin Wyrostek (akordeonista)

Data emisji: 25.09.19

Godzina emisji: 00.11 - 1.58

ag

Czytaj także

Platynową płytą Marcin Wyrostek dziękuje swojej muzie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 15:52
- Znam wielu muzyków, którzy zaczynali od akordeonu, ale potem obierali inną drogę muzyczną. A ten instrument była zawsze mocno obecny w rodzinach, domach. Myślę, że akordeon to jest taka historia muzyczna w Polsce - mówił Marcin Wyrostek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wyrostek: ta płyta to wynik wewnętrznej potrzeby, tęsknoty, głodu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 15:49
- Mamy tyle fajnych rzeczy polskich - ja do niedawna tego nie doceniałem aż tak bardzo - którymi możemy się szczycić - wskazał w radiowej Jedynce akordeonista Marcin Wyrostek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aco Tomine: wybrałam akordeon, na którym nauczyłam się grać samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:28
Aco Tomine z akompaniamentem akordeonu śpiewa stare pieśni ludowe. Na antenie "Jedynki" opowiedziała o tym, dlaczego wybrała akordeon i jak nauczyła się na nim grać. Dowiedzieliśmy się także o kulisach współpracy młodej Japonki z polskim muzykiem Pawłem Steczkowskim.
rozwiń zwiń