Chór Sound’n’Grace wyrósł z muzyki gospel

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:51
Spotkali się w 2005 roku przy okazji tworzenia chóru gospel. Między Anną Żaczek-Biderman i Kamilem Mokrzyckim od razu coś zaiskrzyło i postanowili połączyć energię gospelową z różnymi innymi gatunkami muzycznymi. I tak powstał zespół Sound’n’Grace z charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem.
Audio
  • Zespół Sound'n'Grace - muzyka rozrywkowa z korzeniami w gospel cz.1 (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Zespół Sound'n'Grace - muzyka rozrywkowa z korzeniami w gospel cz. 2 (Muzyka nocą/Jedynka)

Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonania.

Kamil Mokrzycki wspomina, że założenie chóru zdarzyło się naturalnie. - Nasze tory były nakierowane, żeby śpiewać w jakiś grupach. To rozkoszowanie się w wielogłosowości, w chóralności, w tym, jak się buduje barwę chóru było w nas zakorzenione, bo od początku gdzieś się o to ocieraliśmy i to było naturalne - mówi gość Jedynki.

Anna Żaczek-Biderman przyznaje, że śpiewanie w chórze czuje zupełnie inaczej, niż jej przyjaciele i znajomi, którzy - jak to ujęła - tolerują to od wielu lat. - Ja zawsze lubiłam, i Kamil to wiedział od początku, analizować to wszystko, dlaczego to tak działa, dlaczego to dobrze brzmi, a to gorzej, szukać tych fajnych brzmień, wymieniać coś, co jest słabsze na ciekawsze rozwiązania - wyjaśnia.

Obydwoje mają wykształcenie muzyczne, ale obydwoje zorientowali się, że bardziej od muzyki klasycznej interesuje ich muzyka rozrywkowa. Ona miał być pianistką, a on śpiewakiem operowym. Twierdzą, że to była dobra decyzja, że poszli w kierunku własnych zainteresowań. Przy okazji mówią o ważnych dla siebie utworach. Dla Anny Żaczek-Biderman to m.in. "Nadzieja" w wykonaniu Sound'n'Grace, a dla Kamila Mokrzyckiego "Na balkonie w Weronie" w wykonaniu Kayah.

Ważnym momentem w drodze artystycznej Sound’n’Grace, było nawiązanie współpracy z producentem muzycznym o pseudonimie Tabb. Piosenki chóru często pojawiają się w mediach i wywołują dużo pozytywnych emocji.

Audycja z telefonicznym udziałem słuchacz i opatrzona piosenkami w wykonaniu Sound’n’Grace była także pretekstem do zastanowienia się nad popularnością śpiewania chóralnego na świecie.

Posłuchaj dołączonych nagrań.

Plejada/YouTube

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzi: Robert Kamyk

Gość: Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki (założyciele jednego z najpopularniejszych chórów w Polsce - Sound’n’Grace)

Data emisji: 4.12.2019 r. 

Godzina emisji: 0.11 i 1.07

ag


Czytaj także

Piosenka z podwójnym sensem od Sound’n’Grace

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 16:53
- U mojej 3-letniej siostrzenicy wykryto neuroblastomę czwartego stopnia. To bardzo poważna choroba. Zespół uczestniczy w moim życiu dość bezpośrednio, więc ta sytuacja też ich dotknęła - mówi Kamil Mokrzycki z Sound’n’Grace.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sound'n'Grace: koncertowanie stało się trybem naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 14:47
Sound'n'Grace to połączenie energii kilku młodych ludzi, którzy tworzą chór wykonujący gospel, soul, R&B i funk. Uli Kaczyńskiej opowiedzieli o tym, w jaki sposób realizują swoje marzenia i zaprezentowali najnowszy singiel "Dzieci Ziemi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sound'n'Grace: nasza muzyka to pokarm dla głowy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:39
- Jest w nas olbrzymie pragnienie zrobienia czegoś więcej, czegoś nowego, czegoś świeżego - mówi Kamil Mokrzycki z Sound'n'Grace. Kiedy artyści z Sound'n'Grace zdecydują się na nagranie nowego repertuaru?
rozwiń zwiń