Alicja Węgorzewska: nie lubię oglądać się za siebie. Wolę patrzeć do przodu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 12:35
- Cieszę się, że w zagranicznej przestrzeni zaznaczyłam się w świecie kultury - mówi w Programie 1 Polskiego Radia jedna z najbardziej znanych polskich śpiewaczek operowych i kreatorek kultury, która  w listopadzie została uhonorowana prestiżową nagrodą Callas Tribute Prize.
Audio
  • Spotkanie z Alicją Węgorzewską. Część 1 (Muzyka Nocą/Jedynka)
  • Spotkanie z Alicją Węgorzewską. Część 2 (Muzyka Nocą/Jedynka)
  • Spotkanie z Alicją Węgorzewską. Część 3 (Muzyka Nocą/Jedynka)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest wybitnym kobietom ze świata muzyki, teatru i mody, wyróżniającym się ponadprzeciętnymi osiągnięciami artystycznymi, jak również działalnością społeczną, szczególnie w walce o prawa kobiet.

Wśród laureatów znalazły się między innymi takie sławy, jak włoska sopranistka Katia Ricciarelli, wybitna południowokoreańska śpiewaczka Sumi Jo, amerykańska diwa operowa Jessica Faselt, Melissa Wegner – dyrektor wykonawczy National Council Auditions w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, czy hollywoodzka aktorka Sienna Miller.


Czytaj więcej
Alicja Węgorzewska PR1 01.2020 1200.jpg
Alicja Węgorzewska: mówią na mnie "matka-dyrektor"

Alicja Węgorzewska mówi, że mimo tego, że to ogromny zaszczyt stanąć na wielkiej scenie obok tak wielkich osobowości a tego typu nagrody "budują i dają poczucie, że warto było i rób dalej swoje", to czasami boi się nagród.

- Pokazują, że musimy coś podsumowywać, a ja wolę takimi nagrodami tylko odgradzać pewną przestrzeń czasową, ale myśleć do przodu. O tym, co jeszcze przede mną, ile wyzwań i ile powinnam zrobić. Nie lubię się oglądać za siebie, wolę patrzeć do przodu - zaznacza artystka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Alicją Węgorzewską w dołączonych nagraniach. 

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzi: Robert Kamyk

Gość: Alicja Węgorzewska 

Data emisji: 11.03.2020

Godzina emisji: 0.10 - 03.00

kh