Wybieramy najlepsze płyty 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 14:00
Arooj Aftab, Mdou Moctar, San Salvador czy Rasmee Wayrana, a z polskich wykonawców Bastarda Trio i Paweł Szamburski, Maciej Filipczuk, Wernyhora czy Michał Górczyński...
Audio
Co nas zaskoczyło, uwiodło, oczarowało muzycznie w roku 2021? Podsumowujemy to ze słuchaczami
Co nas zaskoczyło, uwiodło, oczarowało muzycznie w roku 2021? Podsumowujemy to ze słuchaczamiFoto: mat. pras./Shutterstock

Między innymi takie nazwiska i zespoły pojawiły się w muzycznych podsumowaniach roku 2021 według recenzentów Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Oceniamy w kategorii oczywiście folk i World Music!

Dodajmy do tego peruwiańską legendę Susanę Bacę, afrykańską megaorkiestrę z Kongo Kasai Allstars (25 osób!), kubańską diwę Omarę Portuondo czy całą masę świetnych płyt, które ukazały się w minionym roku. Co nas ujęło, zaskoczyło, zachwyciło w minionym roku na rynku muzycznym? Które wydarzenia trzeba zapamiętać, które osobowości docenić? O tym rozmawiamy z gośćmi audycji: Michałem Wieczorkiem i Jakubem Knerą, naszymi niestrudzonymi recenzentami i twórcami swoich własnych podsumowań, z nimi skupimy się na takich osobowościach, jak Arooj Aftab czy Paweł Szamburski. Zastanawiamy się też, co nam może przynieść rok 2022.

Do tego ​słuchając najlepszych płyt 2021 roku, próbujemy ze Słuchaczami zrobić własne podsumowanie w audycji "Muzyka nocą", dlatego wszystkich chętnych prosimy o SMS-owy i mailowy udział w audycji! 

***

Tytuł audycji: Muzyka Nocą 

Prowadziła: Aleksandra Tykarska

Data emisji: 10.01.2021

Godzina emisji: 0.10