X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młody, zdolny i z misją. Zachwycający Sebastian Fabijański

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 04:38
- Kiedyś Krzysztof Majchrzak powiedział mi, że aktor jest tylko wtedy skuteczny, kiedy nie myśli o sobie. Dla mnie aktorstwo jest zawodem zdecydowanie misyjnym, nie ma to nic wspólnego z udawaniem na potrzeby mediów - mówi Sebastian Fabijański.
Audio
  • Zachwycający Sebastian Fabijański (Dosłownie kultura/ Jedynka)
Sebastian Fabijański
Sebastian Fabijański Foto: PAP/Adam Hawalej

W kryminale "Jeziorak" Sebastian Fabijański zagrał policjanta Marca. Aktor przyznaje, że najciekawsze było dla niego złamanie kliszy schematu policjanta. - Chciałem, by to nie był kolejny twardy policjant, tylko by był to po prostu człowiek. Starałem się, by jego ludzka strona była bardziej widoczna niż ta policyjna - opowiada aktor.
Sebastian Fabijański często jest porównywany do Daniela Olbrychskiego ze względu na sylwetkę, dużą sprawność fizyczną i dość podobną twarz. - Rzeczywiście często słyszę takie rzeczy, ale nie mam do tego stosunku - komentuje Fabijański.
Zdaniem gościa radiowej Jedynki aktorstwo jest zawodem misyjnym, ponieważ polega na dawaniu czegoś drugiemu człowiekowi. - To jest niewątpliwie wyróżnienie, że mogę znaleźć się w tej pozycji. To jest fantastyczne - mówi.

Sebastian Fabijański zdobył nagrodę za najlepszy męski debiut aktorski na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni za rolę policjanta, aspiranta Marca w kryminale pt. "Jeziorak" w reżyserii Michała Otłowskiego. Chce się spełniać zawodowo jako aktor teatralny i filmowy. Popularność przyniosły mu seriale "Tancerze" i "Linia życia", w których grał pierwszoplanowe role. Występował także w serialu "Misja Afganistan" i w filmach "Miasto 44" oraz "Pod Mocnym Aniołem".

W tonacji kina >>> słuchaj na moje.polskieradio.pl

Jak osiągnąć prawdę na ekranie? Kto jest mistrzem Sebastiana Fabijańskiego? Posłuchaj całej rozmowy.
Program "Dosłownie kultura" poprowadziła Joanna Sławińska.
(sm/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powstanie Warszawskie" na miarę Oscara? Nie tylko Polacy zobaczą Warszawę '44 w kolorze

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 05:08
Międzynarodowa wersja filmu "Powstanie Warszawskie", którą wyreżyserował Władysław Pasikowski, powalczy o nominację do Oscara w kategorii filmów dokumentalnych. - Liczymy, że ten film będzie pokazywany na festiwalach - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewnego razu na Dzikim Wschodzie". Bliżej Zachodu czy Wschodu?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 11:00
- W filmie "Pewnego razu na Dzikim Wschodzie" mamy klasyczną historię Dzikiego Zachodu, tylko nie jest to Zachód, a Bliski Wschód i wyzwolony po wojnie Kurdystan. Jest on tak dziki, że stare prawidła nadal tam obowiązują - mówi krytyk filmowy Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miasto 44". Odkrywamy tajemnice ukryte w kostiumach

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 21:00
- Bohater musi mieć przeszłość i przyszłość, tworzymy go wspólnie, wyciągamy elementy psychologii. Drobne elementy, szczegóły kostiumu tworzą postać. Jeśli ta tajemnica jest pomocna aktorowi, znaczy, że wygraliśmy - opowiadają Magdalena Rutkiewicz-Luterek i Dorota Roqueplo, kostiumografki filmu "Miasto 44".
rozwiń zwiń