Autorka filmu "Czasem śnię, że latam": zakochałam się w mojej bohaterce

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 12:00
- To była miłość od pierwszego wejrzenia. Zobaczyłam Weronikę i stwierdziłam, że zrobię o niej film - powiedziała w radiowej Jedynce Aneta Popiel-Machnicka.
Audio
  • Aneta Popiel-Machnicka o filmie "Czasem śnię, że latam" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Kadr z filmy Czasem śnię, że latam
Kadr z filmy "Czasem śnię, że latam"Foto: mat. promocyjne

Bohaterką filmu jest wybitnie utalentowana tancerka Weronika, która od dziecka mieszka w bursie przy szkole baletowej. Dla kariery poświęca wszystko, a z chwilą, gdy zostaje najlepszą absolwentką roku, otwiera się przed nią światowa kariera.

Aneta Popiel-Machnicka tłumaczyła w Jedynce, że Weronika nie była doskonałą, najpiękniejszą tancerką ze wszystkich, które widziała. - Miała jedna w sobie coś niesamowitego, magię - stwierdziła reżyserka. Jak podkreśliła, zobaczyła w niej "coś głębszego". - Ona tańczy dlatego, że to kocha. Poświęciła się tańcowi - dodała.

Polska premiera filmu będzie miała miejsce w piątek 7 listopada o godz. 19.00 w warszawskim Centrum Polskiego Dokumentu, w Forcie Sokolnickiego.

Prowadziła: Joanna Sławińska

Goście: Aneta Popiel-Machnicka

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Data emisji: 6.11.2014

Godzina emisji: 17.18

tj/ag

Czytaj także

Kinga Dębska o filmie "Moje córki, krowy": inspirowałam się życiem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 13:00
- Przygodę z filmem zaczynałam od dokumentu. Jako reżyser najlepiej się czuję, kiedy prawda jest punktem wyjścia, a nie dojścia - mówiła w Jedynce Kinga Dębska. 12 sierpnia padł pierwszy klaps na planie jej filmu pt "Moje córki, krowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Umrzeć za Warszawę". Fakty oczywiste dla Polaka, ale nie dla cudzoziemca

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 20:31
- Od 1 września 1939 roku i paktu Ribbentrop-Mołotow, po armię Andersa, Katyń i zerwanie stosunków dyplomatycznych przez ZSRR z Polską, dochodzimy do planu "Burza" i doprowadzamy widza do Powstania Warszawskiego - mówił w Jedynce reżyser Krzysztof Talczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik o filmie "Wołyń": na planie mogłem dotknąć zła

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 20:45
- Miałem możliwość spenetrowania tego, co się dzieje w człowieku. Do jakich granic jest w stanie się posunąć, żeby przeżyć i kochać - mówił aktor Arkadiusz Jakubik, który w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego gra główną rolę męską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Ederly", czyli nie wiadomo gdzie i kiedy. Mariusz Bonaszewski na pograniczu jawy i snu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:00
- Nagle przeskakuje się w czasie, równolegle przenikają się różne wątki. Pojawiają się tematy jak ze snów i wizji - mówił na palnie filmu "Ederly" Mariusz Bonaszewski, który w obrazie Piotra Dumały gra główną rolę męską.
rozwiń zwiń