X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Więckiewicz: nie chciałem kopiować Szackiego z książek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 18:00
- Przed rozpoczęciem zdjęć do "Ziarna prawdy" miałem łatwiej, bo nie czytałem wcześniej książki Zygmunta Miłoszewskiego, ani nie widziałem filmu "Uwikłanie" - mówi aktor.
Audio
  • Robert Więckiewicz o roli Teodora Szackiego w filmie "Ziarno prawdy". Rozmawiała Joanna Sławińska (Dosłownie kultura/Jedynka)
Robert Więckiewicz w filmie Ziarno prawdy
Robert Więckiewicz w filmie "Ziarno prawdy"Foto: materiały promocyjne/Next Film

Robert Więckiewicz wcielił się w główną rolę w filmie "Ziarno prawdy" na podstawie powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego. Aktor w rozmowie z Joanną Sławińską wyjaśnia, że nieznajomość książki, jak i protesty czytelników przeciw obsadzeniu go w roli prokuratora Teodora Szackiego dały mu wolność w budowaniu głównej postaci. - Od razu odrzuciłem myślenie, że to jest prokurator. Wiedziałem, że jest nieznośny, kapryśny, że lubi baby, że ma jakiś związek za sobą, że często jest chamski, że jest mizoginem. Ale chciałem, żeby czasami był również uwodzicielski - tłumaczy gość Jedynki.

"Ziarno prawdy" opowiada o śledztwie prokuratora Teodora Szackiego w sprawie grasującego w Sandomierzu seryjnego mordercy. Jego zbrodnie inspiruje obraz przedstawiający mord rytualny dokonywany przez Żydów na katolickim niemowlęciu. Zdaniem Roberta Więckiewicza motyw stosunków polsko-żydowskich nie jest w filmie najważniejszy. - To tylko sytuacja pretekstowa i nie wybijał bym jej na pierwszy plan. Mnie interesowała pewna gatunkowość tego kina i zmierzenie się z kryminałem - dodaje filmowy prokurator Szacki.

Premiera filmu "Ziarno prawdy" w piątek 30 stycznia.

***
Tytuł audycji:
Dosłownie kultura
Prowadzenie:
Joanna Sławińska

Gość: Robert Więckiewicz (aktor)

Data emisji: 26.01.2015
Godzina emisji:
17.20
bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Więckiewicz nie chce być jak James Bond

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 15:12
Aktor zagra w filmie Borysa Lankosza "Ziarno prawdy" według powieści Zygmunta Miłoszewskiego, choć miał wątpliwości, czy przyjmować propozycję. Więckiewicz, jako prokurator Teodor Szacki, będzie prowadził śledztwo w sprawie morderstwa inspirowanego barokowym obrazem, który przedstawia rytualny mord.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy". Morderstwa w polskim piekle

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 18:30
– W tej historii nie chodzi tylko o to, kto zabił. Tło społeczne jest równie ważne, jak intryga – mówił Borys Lankosz, reżyser adaptacji książki Zygmunta Miłoszewskiego.
rozwiń zwiń