Agnieszka Grochowska – nasz człowiek w Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 08:54
Aktorka wystąpiła u boku Toma Hardy'ego i Gary'ego Oldmana w filmie "System" (org. "Child 44") wyprodukowanym przez Ridleya Scotta. Obraz wejdzie do polskich kin 24 kwietnia.
Audio
  • Agnieszka Grochowska o swojej roli w hollywoodzkim filmie "System" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Specjalnie dla Agnieszki Grochowskiej reżyser filmu System Daniel Espinoza  rozbudował jej rolę
Specjalnie dla Agnieszki Grochowskiej reżyser filmu "System" Daniel Espinoza rozbudował jej rolęFoto: Jacek Konecki/PR

Głównym bohaterem filmu "System" jest oficer służb bezpieczeństwa ZSRR (w tej roli Tom Hardy), który natrafia na ślad zbrodni popełnianych masowo na dzieciach. Agnieszka Grochowska wciela się w matkę jednego z zamordowanych chłopców.

- Scena, w której gram z Tomem Hardym, to moment, który daje początek przemianie głównego bohatera. To dla mnie niezwykła przygoda, która może mi się już więcej nie powtórzyć - opowiada w Jedynce aktorka.

Z audycji można się również dowiedzieć, jak Agnieszka Grochowska trafiła do obsady filmu "System" i w jakich krajach go zakazano.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadziła: Joanna Sławińska

Gość: Agnieszka Grochowska (aktorka)

Godzina emisji: 17.16

Data emisji: 16.04.2015

pg/mm

Czytaj także

Dla Zanussiego może poszaleć, dla Kamińskiego zrobi wszystko

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 15:02
Można powiedzieć, że aktorka Agnieszka Grochowska ma szczęście do wielkich reżyserów. Zagrała Danutę Wałęsę w filmie Andrzeja Wajdy. Dwukrotnie spotkała się na planie z Januszem Kamińskim, a teraz pracuje u boku Krzysztofa Zanussiego przy filmie "Obce ciało” .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: aktorska polska, norweska, flamandzka i...

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 19:00
Aktorka w mijającym roku zagrała w filmie "Child 44", którego producentem jest Ridley Scott. - Film ma genialną obsadę. Grają tam Gary Oldman, Tom Hardy. To niezwykle utalentowani ludzie. Praca z nimi to wielka przyjemność - przyznaje Agnieszka Grochowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zanussi: korporacje niszczą pracowników

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 20:27
"Obce ciało" - film z Agatą Buzek, Agnieszką Grochowska i Weroniką Rosati w rolach głównych, to opowieść o mężczyźnie, który trafia do bezwzględnego świata korporacji rządzonej przez szefowe - kobiety.
rozwiń zwiń