Maria Seweryn: na wielu z nas odciska się kryzys wieku średniego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 21:04
Z bardzo dobrym przyjęciem spotkał się spektakl "Happy now?" w Teatrze Polonia, który pokazuje ludzi w przełomowym momencie.
Audio
  • Maria Seweryn opowiada o spektaklach "Happy now?" i "Truciciel"
Maria Seweryn
Maria SewerynFoto: W.Kusiński/Archiwum Polskiego Radia

Maria Seweryn przyznaje w radiowej Jedynce, że sukces sztuka zawdzięcza swemu uniwersalizmowi. Brytyjska autorka Lucinda Coxton opisała grupę ludzi z klasy średniej, którzy orientują się, że są w połowie swojego życia, w okolicach 40 lat. A to przynosi pewne refleksje.

- To są ludzie, którzy są w trakcie kryzysu - zdradza tajniki spektaklu aktorka, która gra jedną z głównych ról. Przedstawienie stara się odpowiedzieć na pytanie, co to jest szczęście. Czy to jest bezpieczeństwo, czy raczej poczucie sensu, a może jest wtedy, kiedy ktoś może robić to, co chce?

Premiera przedstawienia odbyła się w połowie kwietnia. A najbliższe spektakle w czerwcu.

Maria Seweryn mówi również o powstającym spektaklu "Truciciel", czyli czarnym kryminale. Cezary Żak oprócz tego, że reżyseruje przedstawienie, to jeszcze w nim zagra. Razem z nim na scenie wystąpi kwiat polskiego aktorstwa.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadziła: Joanna Sławińska

Gość: Maria Seweryn (aktorka)

Godzina emisji: 17.15

Data emisji: 4.05.2015

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Seweryn: teatr to tajemnica, którą trudno opisać

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 09:30
- Zawód aktora to zawód trudny. Trzeba mieć twardą skórę, żeby wystawiać się na nieustanną krytykę. Jednocześnie trzeba być nieprzeciętnie wrażliwym, właściwie nadwrażliwym, żeby móc przepuścić przez siebie tyle ról. Zrozumieć tylu bohaterów - mówiła w Jedynce Maria Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seweryn i Topa w historii o małżeńskich trudach

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 14:00
W "Poranku Dwójki" aktorka Maria Seweryn opowiadała o spektaklu "Happy now?" w Teatrze Polonia, gdzie występuje m.in. z Bartłomiejem Topą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Seweryn – czterdziestolatka w kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:00
– W tej sztuce udało się uchwycić coś typowego dla naszego pokolenia w obecnych czasach – mówiła Maria Seweryn o premierowym spektaklu "Happy now?" w Teatrze Polonia.
rozwiń zwiń