X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Karbala" - takiego widowiska w polskim kinie jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 18:16
- Zwłaszcza po roku 1989 roku nie było takiego wojennego filmu, my go zrobiliśmy - zapewniał w Jedynce reżyser Krzysztof Łukaszewicz.
Audio
  • Obrona City Hall w Karbali nie była tylko walką z przeciwnikiem, ale przede wszystkim z własnymi lękami i strachem (Dosłownie kultura/Jedynka)
W filmie Karbala Bartłomiej Topa wcielił się w autentyczną postać kpt. Kalickiego
W filmie "Karbala" Bartłomiej Topa wcielił się w autentyczną postać kpt. Kalickiego Foto: mat.promocyjne/Next Film

Akcja jego filmu dzieje się w czasie wielkiej bitwy w tym irackim mieście Karbala w 2004 roku. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz. Ich kolejne ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

Reżyser tłumaczył, że w filmie postawił w równej mierze na widowisko i aspekty psychologiczne. - To film o tym, w jakie piekło zostali wrzuceni polscy żołnierze. Nie byli przygotowani ani technicznie, ani mentalnie na to, co może ich spotkać. Na to, że pierwszy lepszy chłopiec może wparować do ich wozu bojowego i zdetonować się jako żywa mina - tłumaczył gość Jedynki.

Premierę filmu zaplanowano na wrzesień 2015 roku. W jedną z głównych ról wcielił się aktor Bartłomiej Topa, który opowiedział w audycji o swojej pracy nad filmem.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadziła: Joanna Sławińska

Goście: Krzysztof Łukaszewicz (reżyser), Bartłomiej Topa (aktor)

Godzina emisji: 17.15

Data emisji: 18.05.2015

tj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski Żyd obciąża USA o brak reakcji na Holocaust

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 21:16
- Raport Jana Karskiego i jego spotkanie z Rooseveltem były bardzo konkretne. Opowiadały również o tym, co dzieje się o warszawskim getcie i obozie przejściowym w Izbicy Lubelskiej - mówił w Jedynce reżyser Sławomir Grünberg.
rozwiń zwiń