X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film "Koniec świat". Zderzenie człowieka z punktem granicznym

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 20:26
- Tym punktem była data 21.12.2012 roku. Wywołała lęk, choć w założeniu Majów miała oznaczać koniec kalendarza. Miał to być koniec epoki i rozpoczęcie nowej - mówiła w Jedynce reżyserka Monika Pawluczuk.
Audio
  • Film "Koniec świat". Zderzenie człowieka z punktem granicznym (Dosłownie kultura/Jedynka)
Kadr z filmu Koniec świata
Kadr z filmu "Koniec świata"Foto: mat.promocyjne/Wajda School

Monika Pawluczuk jest autorką dokumentu "Koniec świata". Opowiada o tym, co działo się z ludźmi pod wpływem uproszczonych informacji mediów, że 21.12.2012 roku, według kalendarza Majów, miał nastąpić koniec świata.

- Dość duża grupa osób zaczęła nawet budować schrony. Dokumentowałam świat ludzi, którzy zareagowali lękiem, ale również tych, którzy reagowali rozwojowo. Wykorzystują tzw. koniec świata do zmiany swojego życia - tłumaczyła w Jedynce reżyserka. Jak podkreśliła, data stała się pretekstem do wejrzenia głębiej w ludzkie dusze.

W pierwotnym założeniu reżyserki, przygotowujący się do końca świata ludzie mieli odegrać większa rolę w filmie. Ostatecznie odeszła ona od tej koncepcji. Jej bohaterowie opowiadają o tym, czym jest ich prywatny koniec świata. Jaką rolę odgrywa w tej historii radio? O tym w nagraniu audycji.

Film "Koniec świata" został pokazany na kanadyjskim festiwalu Hot Docs. Jego oficjalna polska premiera odbędzie się w czerwcu na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Monika Pawluczuk (reżyserka)

Data emisji: 21.05.2015

Godzina emisji: 17.15

tj/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Karbala" - takiego widowiska w polskim kinie jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 18:16
- Zwłaszcza po roku 1989 roku nie było takiego wojennego filmu, my go zrobiliśmy - zapewniał w Jedynce reżyser Krzysztof Łukaszewicz.
rozwiń zwiń