Reżyser "Czerwonego pająka": to film o fascynacji złem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 20:41
- W każdym z nas jest jakaś ciemna strona. To dlatego bohater mojego filmu fascynuje się złem, to dlatego mnie zafascynował ten temat i myślę, że teraz zafascynuje on widzów - mówi reżyser Marcin Koszałka.
Audio
  • Reżyser Marcin Koszałka o swoim filmie "Czerwony pająk" (Dosłownie kultura/Jedynka)
- Czerwony pająk opowiada o pragnieniu nasycenia się złem - mówi Marcin Koszałka (przed reżyserem siedzi Filip Pławiak).
- "Czerwony pająk" opowiada o pragnieniu nasycenia się złem - mówi Marcin Koszałka (przed reżyserem siedzi Filip Pławiak).Foto: mat. prasowe T-Mobile NH

"Czerwony pająk" to debiut fabularny Marcina Koszałki, znanego operatora i dokumentalisty. Scenariusz został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy–nastolatka - Karola Kota, który jako "Wampir z Krakowa" stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Druga opowiada natomiast całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem.

- Postać ta niesie ze sobą pewien magnetyzm zła, prowokujący głównego bohatera - tłumaczy gość Jedynki.

W czasie audycji reżyser tłumaczy również, dlaczego nie chciał nakręcić filmu tylko o Karolu Kocie, kto namówił go na fabularny debiut i z jakiego powodu część widzów może być rozczarowana "Czerwonym pająkiem". Premiera filmu jesienią.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Marcin Koszałka (reżyser filmu "Czerwony pająk")

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 17.17

pg/mm

Czytaj także

O tym filmie Holland mówiła 30 lat temu. Brakowało miliona dolarów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 20:44
W 1986 roku nominowana do Oscara za "Gorzkie żniwa" Agnieszka Holland spotkała przy obiedzie reżysera Paula Mazursky'ego. Wspomniała mu o aktorce idealnej do roli w filmie, który planował nakręcić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty - język kina, który cię zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 04:09
We Wrocławiu trwa 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, na którym można zobaczyć 340 filmów wyjątkowych zarówno pod względem formy, jak i treści. - "Nowohoryzontowość" filmów wyraża się w sposobie pokazywania rzeczy oczywistych - mówi Remigiusz Kadelski.
rozwiń zwiń