Producentka "Idy": do filmu przyszłam z ulicy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 20:31
- Firma Opus Film potrzebowała tłumacza. Sprawdziłam się w tej roli, a z czasem zostałam producentem reklam. Kiedy miałam już dosyć, akurat nadarzyła się okazja pracy przy filmach fabularnych - mówi Ewa Puszczyńska.
Audio
  • Ewa Puszczyńska o pracy filmowego producenta kreatywnego (Dosłownie kultura/Jedynka)
W 2013 r. w Gdyni Ewa Puszczyńska odebrała z rąk Romana Polańskiego statuetkę Złotych Lwów dla Idy za najlepszy film festiwalu
W 2013 r. w Gdyni Ewa Puszczyńska odebrała z rąk Romana Polańskiego statuetkę Złotych Lwów dla "Idy" za najlepszy film festiwaluFoto: Adam Warżawa/PAP

Jak pokazuje przykład filmu "Ida", wkład producenta kreatywnego w efekt końcowy jest niebagatelny. - Staram się wnosić do pracy nad filmem swoje myślenie. Rola producenta polega jednak również na byciu żandarmem i opiekunem reżysera, aktorów i całej ekipy - tłumaczy Ewa Puszczyńska.

Z audycji można dowiedzieć się również o trudnych festiwalowych początkach Oscarowej "Idy" oraz projektach, w które obecnie zaangażowana jest Ewa Puszczyńska: nowym filmie Pawła Pawlikowskiego i polsko-amerykańskiej koprodukcji.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Ewa Puszczyńska (producentka filmowa)

Godzina emisji: 17.20

Data emisji: 6.08.2015

pg/tj

Czytaj także

Producentka "Idy": z każdą nagrodą nasze oczekiwania rosną

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 14:52
- W styczniu, w krótkim okresie czasu, czeka nas wiele ekscytujących wydarzeń. Jestem dumna, ale jednocześnie boję się rozczarowania – mówi w Jedynce Ewa Puszczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2015: "Ida" nagrodzona. Wielki sukces polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 13:45
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego została uhonorowana Oscarem w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. 87. gala rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej odbyła się w Los Angeles.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscar już w Polsce. Pawlikowski: można nim poćwiczyć

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 17:41
Bardzo zmęczony, ale wciąż zadowolony z wielkiego sukcesu. Paweł Pawlikowski, reżyser nagrodzonej Oscarem "Idy", wylądował na warszawskim Okęciu.
rozwiń zwiń