"Czerwony pająk" - film, który nie daje prostych odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 20:45
- Najpiękniejsze w kinie jest to, gdy po wyjściu z seansu kolejny film odgrywa się w naszych głowach - mówił w Jedyne aktor Filip Pławiak o swojej roli w obrazie Marcina Koszałki.
Audio
  • Filip Pławiak o swojej roli w filmie "Czerwony pająk" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Film Czerwony pająk, oprócz konkursu głównego w Karlowych Warach, był również pokazywany na Festiwalu Dwa Brzegi. Jego kinowa premiera odbędzie się jesienią
Film "Czerwony pająk", oprócz konkursu głównego w Karlowych Warach, był również pokazywany na Festiwalu Dwa Brzegi. Jego kinowa premiera odbędzie się jesieniąFoto: mat. promocyjne

Film "Czerwony pająk" przedstawia historię seryjnego mordercy, który polował na swoje ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz został zainspirowany legendami Krakowa, w tym życiorysem seryjnego mordercy – nastolatka, Karola Kota, znanego jako "Wampir z Krakowa".

Filip Pławiak wyjaśniał, że zagrał skomplikowaną rolę, złożoną z wielu poziomów i warstw. - Sam fakt próby zafascynowania się złem i znalezienia w sobie tych emocji to głęboka i ryzykowana podróż - powiedział. Przyznał jednak, że ucieszył się, gdy dostał propozycję pokazania się na ekranie z zupełnie innej strony (Pławiak znany jest głównie z roli w filmie "Podróż na Księżyc" Jacka Bromskiego). - Wyzwania są tym, czego aktorzy szukają w swoim zawodzie. W każdym filmie chciałbym pokazywać inną twarz, żeby mieć jak najwięcej możliwości rozwoju - zapewnił aktor.

Tłumaczył też, że lubi oglądać filmy, które dają do myślenia, nie zdradzają wszystkich odpowiedzi. - Naszym celem było, aby film został w głowie - podkreślił gość Jedynki.

W nagraniu audycji aktor mówił również, jak wyglądała jego współpraca z Marcinem Koszałką. Ujawnił także nazwiska reżyserów, których filmy szczególnie go fascynują. 

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Filip Pławiak (aktor)

Godzina emisji: 17.20

Data emisji: 13.08.2015

tj, ah

Czytaj także

Grzegorz Jankowski: w show-biznesie nie ma miejsca dla wrażliwców

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 19:36
- Mam marzenie, aby ktoś w końcu zaczął słuchać ludzi delikatnych, "bez łokci", tych, którzy nie potrafią się przebijać - mówił w Jedynce reżyser filmu "Polskie gówno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abel Ferrara ujawnia swoje plany. Kolejny film nakręci w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 19:37
- Mogę zacząć choćby jutro, jeśli dacie pieniądze - mówi reżyser. Abel Ferrara planuje film "Auschwitz" według książki asystenta doktora Mengele Miklosa Nyiszli, węgierskiego Żyda.
rozwiń zwiń