Tomasz Schuchardt: moja postać to kij włożony w mrowisko

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 20:10
- Z jednej strony mamy fajny odział, a z drugiej - porucznika, który jest bardzo ambitny, ale nie wie na czym polega wojna, bo wcześniej siedział za biurkiem – mówi aktor o filmie "Karbala".
Audio
  • Tomasz Schuchardt o filmach "Karbala" i "Chemia" (Dosłownie kultura)
Tomasz Schuchardt (w środku) wciela się w filmie Karbala w postać porucznika Sobańskiego
Tomasz Schuchardt (w środku) wciela się w filmie "Karbala" w postać porucznika SobańskiegoFoto: materiały prasowe/Next Film

W piątek (11.09) do kin wchodzi "Karbala" - film Krzysztofa Łukaszewicza o bohaterskiej obronie ratusza przez Polaków w irackim mieście Karbala w 2004 roku. W jednej z ról - porucznika Sobańskiego - zobaczymy Tomasz Schuchardta.

- Taki film jak "Karbala" był potrzebny, bo dawno już nie mieliśmy w Polsce kina akcji. A do tego dochodzą jeszcze historia i emocje, więc tym bardziej warto polecić ten tytuł - podkreśla aktor.

Czytaj także
wajda sławińska 1200x660.jpg

Na rozpoczynającym się w poniedziałek (14.09) 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni oprócz "Karbali" w konkursie głównym znalazły się jeszcze dwie inne produkcje z Tomaszem Schuchardtem: "Chemia" Bartka Prokopowicza i "Demon" Marcina Wrony. Jak wyglądała praca na planie pierwszego z tych filmów i jaką ksywkę gość Jedynki miał w szkole teatralnej, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Tomasz Schuchardt (aktor)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 17.18

pg/mm

Czytaj także

Tomasz Schuchardt: myślałem, że do filmu się nie nadaję

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 16:15
- Zdawałem tylko do szkół teatralnych. Przez przypadek znalazłem się w filmie, a debiut u Marcina Wrony przyniósł mi nagrodę. Nie chciałbym się jednak zamykać - powiedział w Jedynce aktor Tomasz Schuchardt, którego aktualnie można oglądać w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem" w reżyserii Bogusława Lindy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Topa w widowiskowym filmie wojennym

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 18:55
Film "Karbala" jest jednocześnie dramatem psychologicznym o jednej z najbardziej bohaterskich walk polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej.
rozwiń zwiń