Robert Więckiewicz: prywatnie jestem raczej ponurakiem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 18:59
- Posługując się znanym przysłowiem, szklanka jest u mnie do połowy pusta, a nie pełna - mówił w Jedynce aktor.
Audio
  • Robert Więckiewicz o roli w filmie "Król życia" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Rola w filmie Król życia wymagała od Roberta Więckiewicza znalezienia w sobie innego rodzaju emocji
Rola w filmie "Król życia" wymagała od Roberta Więckiewicza znalezienia w sobie innego rodzaju emocjiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Początkowo taki jest również bohater, którego gra w filmie Jerzego Zielińskiego "Król życia". Jednak pewnego dnia Edward ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swój dotychczasowy styl życia, by na nowo odkryć otaczający go świat.

Czytaj także:
pod mocnym aniołem producent 663.JPG
Kulisy kręcenia filmu "Pod mocnym aniołem"

Robert Więckiewicz przyznał, że dosyć trudno było mu wcielić się w tę rolę. - Przez ostatnie lata, w wielu filmach, eksplorowałem mroczną stronę ludzkiej natury. Tutaj miałem do czynienia z czymś zupełnie innym. Okazało się, że nie jest łatwo znaleźć w sobie przed kamerą jasne strony. Nie chodziło przy tym o to, aby było bardzo śmiesznie. Chodziło raczej o znalezienie mądrej beztroski i próby spojrzenia na tę samą rzeczywistość pod zupełnie inny kątem - tłumaczył aktor.

Więckiewicz przyznał, że nie umie zagrać czegoś, jeśli tego nie czuje. Przy okazji filmu "Król życia", musiał m.in. poczuć, że jego bohater szczerze się uśmiecha, uwierzyć, że jest to fajne. - Posiadamy dyżurne uśmiechy, które są przyklejone do naszych twarzy. Z tymi prawdziwymi jest jednak gorzej - zauważył gość Jedynki.  Aktor mówił także, jak na potrzeby filmu uczył się języka chińskiego oraz jak we wcieleniu się w postać Edwarda pomogła mu pewna radiowa audycja.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Robert Więckiewicz

Godzina emisji: 17.17

Data emisji: 28.09.2015

tj/ag

Czytaj także

Jerzy Skolimowski: trudno zaliczyć mnie do optymistów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 18:41
- Nie wyobrażam sobie znalezienia pomyślnego wyjścia z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy - mówił w Jedynce reżyser, którego film "11 minut" został polskim kandydatem do Oscara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Rutkowski: cieszę się, że urodziłem się Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 14:05
- Gdybym mieszkał w USA lub w innym kraju o dosyć ustabilizowanej sytuacji to nie bardzo miałbym o czym mówić - mówił w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń