Jacek Poniedziałek: błąd młodości jest jak pierworodny grzech

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 19:29
- Każdy z nas miał w życiu takie chwile, kiedy wydawało się, że konsekwencji błędu nie poniesiemy, że czas uleczy wszystko i jakoś odkupimy dawne winy - mówił w Jedynce aktor o swojej roli w serialu "Pakt".
Audio
  • Jacek Poniedziałek o serialu "Pakt" (Dosłownie kultura/Jedynka)
W serialu, oprócz Jacka Poniedziałka, zobaczymy Marcina Dorocińskiego, Magdalenę Cielecką, Martę Nieradkiewicz, Alicję Dąbrowską, Witolda Dębickiego, Annę Radwan i Edwarda Linde-Lubaszenko
W serialu, oprócz Jacka Poniedziałka, zobaczymy Marcina Dorocińskiego, Magdalenę Cielecką, Martę Nieradkiewicz, Alicję Dąbrowską, Witolda Dębickiego, Annę Radwan i Edwarda Linde-LubaszenkoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Bohater, w którego się wcielił, uruchamia lawinę zdarzeń. Wplątane zostają w nie też bliskie mu osoby. - To człowiek dobry, prawy i moralny, który kiedyś w życiu, jak każdy z nas, popełnił błąd - zapewniał Jacek Poniedziałek. Przewinienie filmowego bohatera ma jednak swoje konsekwencje - prowadzą one do kolejnych tragicznych wydarzeń.

Poniedziałek tłumaczył, ze serial Marka Lechkiego mówi o naturze człowieka. Zahacza o okultyzm, czarną magię i mroczną metafizykę, a przy tym rozgrywa się w realiach współczesnej Polski. Do jakich wydarzeń nawiązuje? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Jacek Poniedziałek (aktor)

Godzina emisji: 17.20

Data emisji: 26.10.2015

tj/jp

Czytaj także

Film "Klezmer" – obraz moralnej degrengolady

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 19:32
Jak II wojna światowa wdzierała się w życie zwyczajnych ludzi? Jakie wywierała na nich piętno? Opowiada o tym Piotr Chrzan w swoim pełnometrażowym debiucie pt. "Klezmer".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Hoffman: aktor to najważniejszy element filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego" doszło do tego, że poza planem nie rozmawiałem z Danielem Olbrychskim – przyznaje Jerzy Hoffman.
rozwiń zwiń