X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film "Excentrycy". Wojciech Pszoniak po słonecznej stronie ulicy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 20:24
- Jak powiedział Janusz Majewski, dzisiaj robi się filmy ponure i smutne. Zwrócił się tym samym do młodych twórców, by to zmienili, przeszli na słoneczną stronę. Potrzebne nam jest takie kino - tłumaczył w Jedynce aktor.
Audio
  • Wojciech Pszoniak o nagrodzie Wielkiego Splendora i roli w filmie "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Wojciech Pszoniak
Wojciech PszoniakFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W najnowszym filmie Janusza Majewskiego "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" Wojciech Pszoniak wcielił się w postać muzyka jazz bandu. Zagrał postać eleganta z lat 50. XX wieku, ironistę i sceptyka. Zrobił to tak brawurowo, że jury Festiwalu Filmowego w Gdyni nagrodziło go w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska. - To piękny film. Miałem wielką satysfakcję wcielenia się w tę dziwną postać. Bardzo sobie cenię tę rolę - mówił aktor.

Zobacz także
pszoniak-wojciech1201.jpg
Wojciech Pszoniak wierzy w sztukę radiową

"Excentrycy..." to historia jazzmana Fabiana (w głównej roli Maciej Stuhr), który pod koniec lat 50. XX wieku wraca z Anglii do Polski i zakłada swingowy zespół. - Pamiętam dokładnie te lata. Sam uczestniczyłem w koncertach jazzowych. To było coś niezwykłego, niesamowita manifestacja - tłumaczył gość Jedynki. Wojciech Pszoniak przypomniał, że coca-cola nie służyła wtedy tylko do gaszenia pragnienia, ale była elementem politycznym, jazz również był polityczny. - Po śmierci Stalina wszystko zaczęło się zmieniać, można było już m.in. grać jazz. Ślady strasznego systemu pozostały, ale widać było światełko w tunelu - powiedział Pszoniak. 

W nagraniu audycji Wojciech Pszoniak mówił również o nagrodzie Wielkiego Splendora, którym został wyróżniony za całokształt twórczości.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Wojciech Pszoniak (aktor)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 17.17

tj/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inny wizerunek Polski w filmie "Music, War and Love"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 19:54
- Za granicą obraz ten jest często skrzywiony. Filmy, które docierają na Zachód, zazwyczaj dotyczą dramatycznych wydarzeń, II wojny światowej albo komunizmu - mówiła w Jedynce scenarzystka Bożena Intrator.
rozwiń zwiń