"Córki dancingu" w Sundance. Czy syreny podbiją USA?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:00
Film polskiej debiutantki wystartuje w międzynarodowym konkursie prestiżowego festiwalu. - Dyrektor artystyczny Sundance napisał, że jest zachwycony "Córkami dancingu" - mówi Agnieszka Smoczyńska.
Audio
  • Czym "Córki dancingu" mogą uwieść jurorów festiwalu w Sundance? Z reżyserką filmu Agnieszką Smoczyńską rozmawia Joanna Sławińska (Dosłownie kultura/Jedynka)
Za Córki dancingu Agnieszka Smoczyńska otrzymała nagrodę za debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Za "Córki dancingu" Agnieszka Smoczyńska otrzymała nagrodę za debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w GdyniFoto: mat. prasowe Kino Świat

To jedna z najważniejszych imprez w świecie kina niezależnego, dzięki której świat usłyszał o Quentinie Tarantino i braciach Cohen. - Dla naszego filmu Sundance to wymarzone miejsce, choć spotkałam się i z takimi producentami, którzy przekonywali mnie, że nikt poza granicami Polski nie zrozumie opowieści o dancingach charakterystycznych dla krajów demoludów - opowiada Agnieszka Smoczyńska.

Rozmówczyni Joanny Sławińskiej zdradza, jakie są pierwsze recenzje "Córek dancingu" za oceanem i wyjaśnia, dlaczego jej obraz jest zupełnie nowym gatunkiem filmowym.

Reżyserka Agnieszka Smoczyńska w studiu Polskiego Radia Reżyserka Agnieszka Smoczyńska w studiu Polskiego Radia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sundance rozpoczyna się w czwartek 21 stycznia i potrwa do 31 stycznia. "Córki dancingu" to nie jedyny polski akcent - w konkursie produkcji dokumentalnych wezmą udział "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka, zaś w sekcji krótkiego metrażu "Figura" Katarzyny Gondek.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Agnieszka Smoczyńska (reżyserka filmu "Córki dancingu")

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 17.15

kul/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Film "Excentrycy". Wojciech Pszoniak po słonecznej stronie ulicy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 20:24
- Jak powiedział Janusz Majewski, dzisiaj robi się filmy ponure i smutne. Zwrócił się tym samym do młodych twórców, by to zmienili, przeszli na słoneczną stronę. Potrzebne nam jest takie kino - tłumaczył w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córki dancingu". Muzyczny film grozy

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 15:31
W roli ambasadorów świata warszawskich dancingów (i legend) wystąpili w Jedynce Jakub Gierszał i Andrzej Konopka, czyli dwie trzecie zespołu Figi i Daktyle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mad Max" czarnym koniem Oscarów 2016?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 19:58
Czy silny w tej części przygód Maxa wątek kobiecy i rola Charlize Theron przyniosą George'owi Millerowi Oscara? Michał Szcześniak, którego film również walczył o nominację, kibicuje innemu obrazowi, ale uważa, że "Mad Max" może okazać się groźnym rywalem.
rozwiń zwiń