Małgorzata Zajączkowska. Nadchodzi czas aktorek dojrzałych

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 20:23
- Fantastyczne postaci kobiece tworzy na przykład Ryszard Bugajski - mówi Małgorzata Zajączkowska, która współpracowała z reżyserem przy jego najnowszym filmie "Zaćma".
Audio
  • Małgorzata Zajączkowska o rolach w filmach "Noc Walpurgi" i "Zaćma" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Małgorzata Zajączkowska zwraca uwagę, że czas plastic fantastic, gdy zmarszczka była niedopuszczalna, mamy za sobą. - W tej chwili jest powrót do normalności i akceptacji - mówi w Jedynce
Małgorzata Zajączkowska zwraca uwagę, że czas "plastic fantastic", gdy zmarszczka była niedopuszczalna, mamy za sobą. - W tej chwili jest powrót do normalności i akceptacji - mówi w JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

To już kolejny obraz, po debiutanckiej "Nocy Walpurgi" Marcina Bortkiewicza, w którym Małgorzata Zajączkowska kreuje postać "kobiet dojrzałych, z pełną siłą". Jej zdaniem produkcji filmowych, które zaoferują ciekawe role doświadczonym aktorkom, będzie w Polsce coraz więcej. Choć nie tylko polska kinematografia ma z tym problem. - Jedynie Brytyjczycy, Hiszpanie i Francuzi tego nie odczuwają, bo w tych krajach dba się o dojrzałych aktorów - uważa.

Aktorka dodaje, że w Polsce szansę na zmianę daje demografia. - Społeczeństwo się coraz bardziej starzeje, a zawsze jest przyjemnie oglądać film o swoim pokoleniu, odnaleźć się na ekranie - mówi Małgorzata Zajączkowska.

Aktorka opowiada także o swoich doświadczeniach z pracy w Stanach Zjednoczonych i Francji oraz pracy nad filmem "Zaćma", której towarzyszyły niecodzienne obawy.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Małgorzata Zajączkowska (aktorka filmowa i teatralna)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 17.15

asz/mk

Czytaj także

Małgorzata Zajączkowska: na planie byłam nieznośna

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 20:59
Podczas rozpoczętego 22 czerwca w Koszalinie 34. Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych powalczy o nagrody film Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O tym filmie Holland mówiła 30 lat temu. Brakowało miliona dolarów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 20:44
W 1986 roku nominowana do Oscara za "Gorzkie żniwa" Agnieszka Holland spotkała przy obiedzie reżysera Paula Mazursky'ego. Wspomniała mu o aktorce idealnej do roli w filmie, który planował nakręcić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Noc Walpurgi" – film, w którym pobrzmiewają echa Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 15:00
- "Noc Walpurgi" to film o tym, że ludzie gotują sobie straszne piekło na ziemi, a potem nie potrafią z niego wyjść - mówi Marcin Bortkiewicz, debiutujący reżyser.
rozwiń zwiń