Katarzyna Pakosińska: dzięki publiczności fruwam

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 09:00
- Tekst kabaretowy oddycha wraz z publicznością, tym różnimy się od aktorów, którzy mówią gotowe kwestie - stwierdziła Katarzyna Pakosińska. O tym, co kocha w swoim zawodzie opowiedziała w "Rewizji osobistej" Januszowi Weissowi.
Audio
  • Katarzyna Pakosińska o sekretach pracy w kabarecie (Rewizja osobista/Jedynka)
Katarzyna Pakosińska jest najbardziej znana z występów w Kabarecie Moralnego Niepokoju
Katarzyna Pakosińska jest najbardziej znana z występów w Kabarecie Moralnego NiepokojuFoto: PR/E. Iwanicka

Katarzyna Pakosińska chciała być krytykiem teatralnym, bo bała się, że ze swoją nieśmiałością nie będzie umiała wyjść na scenę. Los sprawił, że znalazła się po drugiej stronie i chyba nikt spośród publiczności nie uwierzyłby w to, że miewa tremę. Przez lata występowała z szóstką przyjaciół ze studiów w Kabarecie Moralnego Niepokoju.

Jak przyznaje, jest to praca pełna niespodzianek, ponieważ publiczność potrafi reagować w nieprzewidywalny sposób - albo salwami śmiechu przyjmuje już samo wyjście artysty na scenę, albo nie reaguje nawet na skecze, które zawsze były gorąco przyjmowane. Dlatego też praca w kabarecie to częsta improwizacja i szybkie reagowanie na to, co artystę otacza.

Katarzyna Pakosińska mówiła, że na początku zdarzały się jej bardzo nieprzyjemne odzywki ze strony publiczności. Jednak największy stres artysta kabaretowy przeżywa - jej zdaniem - gdy trafia na "zimną" widownię, która nie okazuje żadnych emocji. Natomiast uczucie, jakie towarzyszy jej, gdy zachodzi interakcja z widzami, Pakosińska nazywa "frunięciem".

Artystka podkreśliła, że na scenie najlepiej czuje się w towarzystwie. - Cała moja energia bycia na scenie bierze się z dialogu. Uwielbiam odbijać piłeczki - stwierdziła. Dlatego dobrze czuła się ze swoimi sześcioma kolegami z kabaretu, a teraz próbuje swoich sił we współpracy z sześcioma panami z zespołu Leszcze. - Widać, że nie mogę się obyć bez tych sześciu mężczyzn na scenie - żartowała.

W każdą sobotę o godz. 18.19 Janusz Weiss w rozmowach z gwiazdami branży rozrywkowej odkrywa kulisy powstawania przebojów scenicznych i opisuje zmagania z rzeczywistością estradową dawnych lat. Pojawiają się pytania, co w życiu zawodowym artystów wydarzyło się przez ostatnich 25 lat, ale też co myślą o "tu i teraz". Zachęcamy do słuchania "Rewizji osobistej"!

bk/ag

Czytaj także

Czubaszek: Osiecka się bała, że zostanie śmieszną staruszką. Ja już nią jestem...

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 19:38
- W tym sensie, że niektórych bawię - mówi w radiowej Jedynce Maria Czubaszek. Wraz z Joanną Kołaczkowską, Katarzyną Pakosińską i Karolem Strasburgerem satyryczka bawiła słuchaczy Jedynki w specjalnym wydaniu audycji "Lato z Radiem", poświęconym humorowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zenon Laskowik: wierzę w potęgę śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 12:00
- Śmiech ma naturę duchowego ognia, który, gdy wybuchnie, to spala wszystkie złogi. Daj Boże, żeby w Polsce śmiech nigdy nie umierał - mówił w nowej Jedynkowej audycji "Rewizja osobista" Zenon Laskowik, twórca legendarnego kabaretu TEY.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kleyff: nie mam misji nauczania muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 15:57
- Lekcje rytmiki pobierałem od mojego przyjaciela Jerzego Słomińskiego, który jako pierwszy w Polsce rzeźbił bębny. Mieszkałem blisko niego na wsi przez pięć lat. Cały czas graliśmy, więc rytm nie jest mi obcy - przyznał w audycji Janusza Weissa "Rewizja osobista" poeta i kompozytor.
rozwiń zwiń