X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poniedzielski: w dzieciństwie miałem nadzwyczajną skłonność do wierszyków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 12:52
- Dziecięce wiersze Brzechwy czy Tuwima były źródłem przeżyć. Słowo dobrze napisane, a ci autorzy umieli to robić, uruchamia wyobraźnię - mówi Andrzej Poniedzielski.
Audio
  • Andrzej Poniedzielski opowiada o książkach swojego dzieciństwa i tych, które dziś czyta wnukom (Ene, due, like, fake.../Jedynka)
Andrzej Poniedzielski
Andrzej Poniedzielski Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Szczególnym sentymentem gość Janusza Weissa darzył także... "Elementarz" Mariana Falskiego. - Na przełomie lat 50. i 60. XX wieku z książkami nie było w Polsce wesoło. Ten elementarz pamiętam jako źródło poznania, był dla mnie odwzorowaniem świata - opowiada poeta, autor scenariuszy i tekstów piosenek.

Dziś Andrzej Poniedzielski wraca do dziecięcej literatury czytając swoim wnuczkom. - To miłe przeżycie, gdy książki z dawnych lat czyta się komuś. Powinniśmy to robić, bo dzieci mogą dziś, w świecie podpowiedzi obrazkowych, mieć kłopot z wyobraźnią - dodaje.

Co Andrzej Poniedzielski ma wspólnego z Zorro? Dlaczego określa siebie jako poetę użytkowego? Jakiej lekturze oddaje się aktualnie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Prowadził: Janusz Weiss
Goście: Andrzej Poniedzielski
Tytuł audycji: Ene, due, like, fake... o książkach naszego dzieciństwa
Data emisji: 02.11.2014
Godzina emisji: 18.14

(asz, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Poniedzielski: w poniedziałki leczę rany

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 11:34
- Praca na scenie to ogromnie wyczerpujące zajęcie - powiedział Andrzej Poniedzielski, poeta, scenarzysta, autor tekstów piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Niezabitowska: książki uratowały mi życie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 04:20
- Nikt mi nie radził, a czytałam z niezwykłą zachłannością, cokolwiek mi wpadało w ręce. Potem miałam oczywiście ukochanych autorów, ale absolutnie nie odpowiadających do mojego wieku - opowiadała w Jedynce o książkach swojego dzieciństwa Małgorzata Niezabitowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: moja przygoda z książkami zaczęła się od Odarpiego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 01:47
- Do dziś mam wiele książkowych wspomnień, bo łykanie lektur właściwie tonami to wciąż moja pasja. Bardzo cieszę się, że zaraziłem się tym i to w dzieciństwie - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń