Andrzej Sikorowski: książki czyniły nas wyrozumiałymi dla świata

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 14:07
- Literatura dawała nam ogólną wiedzę, której nie dostarczała szkoła. Dziś młodym brakuje elementarnej, książkowej wiedzy - mówi lider Pod Budą.
Audio
  • Andrzej Sikorowski: dzięki przeczytanym książkom jest w nas chyba mniej złości niż w młodych (Ene, due, like, fake.../Jedynka)
Andrzej Sikorowski
Andrzej SikorowskiFoto: mat. promocyjne

Dzięki dziecięcej pasji czytania Andrzej Sikorowski już jako 10-latek wiedział czym są rakiety śnieżne i renifery. - Teraz młodzi ludzie mają problem z dokończeniem porzekadeł - mówi muzyk.

Sam książkom, w tradycyjnym papierowym wydaniu - wierny jest do dziś. Notorycznie ulega nawet pewnej książkowej pokusie, z czym wiąże się obawa o bycie postrzeganym, jako niegrzeczny...

W literackie opowieści Andrzej Sikorowski wplótł także doświadczenie radiowej intymności, a także historię o duszeniu klubowym szalikiem.

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Andrzej Sikorowski (autor tekstów, kompozytor lider zespołu Pod Budą)

Data emisji: 15.03.2015

Godzina emisji: 18.17

asz/ag

Czytaj także

Andrzej Sikorowski - 45 lat na scenie i żadnej złej chwili

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 17:00
- Gdybym miał zaczynać od nowa, zrobiłbym to. Na estradę trafiłem przez przypadek i uważam, że to był szczęśliwy zbieg okoliczności - mówi lider grupy Pod Budą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: dzięki książkom wracam do dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:38
- Wiele książek z mojego dzieciństwa zachowałam dla syna, ale także dlatego, że jestem bardzo sentymentalna - mówi Kayah.
rozwiń zwiń