X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Hołówka: zaletą literatury jest to, że się nie narzuca

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 08:53
- Literatura nas wciąga do tego, żebyśmy coś przeżywali na tyle, ile chcemy. Ona się nie wkupia, nie narzuca, w autentyczny sposób nas wciąga - mówi Jacek Hołówka, etyk i filozof.
Audio
  • Jacek Hołówka: zaletą literatury jest to, że się nie narzuca (Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa/Jedynka)
Jacek Hołówka
Jacek HołówkaFoto: PAP/Leszek Szymański

Jacek Hołówka mówi, że zawsze był zafascynowany baśniami braci Grimm. - Wydają mi się nieprawdopodobnym źródłem inspiracji wychowawczych i zrozumienia świata. Tam wszystko jest powiedziane wprost, wyraźnie, z wielką przesadą i często z ironią - podkreśla filozof.

- Widać w tych baśniach magię, jakieś cudowne wydarzenia, ambicję, ale też poddanie się losowi. Kiedy byłem chłopcem, największe wrażenie robiło na mnie to, że człowiek musi z jednej strony walczyć o bieg swojego życia, a z drugiej musi się poddać losowi. To poddanie się losowi było jedną z najważniejszych nauk moralnych, jaką wyciągnąłem z dziecięcych książek - mówi gość Jedynki.

Jacek Hołówka zdradza, że miał w dzieciństwie także okres fascynacji lekturami indiańskimi oraz związanymi z naturą, opisującymi, jak żyją zwierzęta.

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Jacek Hołówka (etyk i filozof)

Data emisji: 5.07.2015

Godzina emisji: 15.19

kh/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Bogucka: ważne są dla mnie obrazki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:15
Jak przyznała w radiowej Jedynce ilustratorka i graficzka, już od dzieciństwa jej wzrok przyciągały ilustracje w książkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Pyrek: na początku nie byłam fanką czytania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:25
Lekkoatletka Monika Pyrek w audycji Janusza Weissa przyznała, że w szkole bardzo się buntowała, ale czytała wszystkie lektury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Boguta: czytałem bajki w przedszkolu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 14:25
Panie przedszkolanki prosiły mnie, żebym czytał na głos. Pamiętam, że podobało się to moim kolegom i koleżankom - mówił Grzegorz Boguta, opozycjonista, wydawca książek.
rozwiń zwiń