Wojciech Jagielski przez mamę nie czytał lektur

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:15
Poza kilkoma, które przypadły mu do gustu. - Pierwszą lekturą szkolną, która mnie powaliła były "Bajki robotów" Stanisława Lema - mówił w Jedynce Wojciech Jagielski.
Audio
  • Wojciech Jagielski o ulubionych lekturach szkolnych (Ene, due, like, fake... o książkach naszego dzieciństwa/Jedynka)
- Próbowałem przeczytać Pana Tadeusza, ale wiersze mi nie leżą - mówił w audycji Janusza Weissa Wojciech Jagielski
- Próbowałem przeczytać "Pana Tadeusza", ale wiersze mi nie leżą - mówił w audycji Janusza Weissa Wojciech JagielskiFoto: PAP/Stach Leszczyński

Dziennikarz z przyjemnością przeczytał też "Lalkę", "W pustyni i w puszczy" oraz "Chłopów". Na tym jego krótka lista ulubionych książek narzuconych przez MEN się kończy. - Moja mama była polonistką i ja chyba przez przekorę uważałem, że wszystkie lektury są do niczego - przyznał dziennikarz.

Wojciech Jagielski opowiadał też o książkach, które uwielbiał czytać w dzieciństwie. Jedna z nich miała wpływ na jego kulinarne upodobania. - Od kiedy przeczytałem tę bajkę, kasza gryczana z zsiadłym mlekiem jest czymś, co bardzo lubię - podkreślił. Jaka to była baśń oraz dlaczego popularny dziennikarz, z wykształcenia lekarz, wybrał karierę w mediach? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ene, due, like, fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadzi: Janusz Weiss

Gość: Wojciech Jagielski (dziennikarz)

Data emisji: 20.08.2015

Godzina emisji: 18.15

pkur/asz

Czytaj także

Wojciech Jagielski: Lara zabrała mnie do Syrii

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 12:00
- To najbardziej przypadkowo napotkana przez mnie opowieść. Nawet jeśli pojawiała się gdzieś na horyzoncie, to starałem się jej unikać - opowiadał o książce "Wszystkie wojny Lary" ceniony reporter.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lengren: moje drugie życie jest w książkach

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:48
- Tak strasznie się śmiałam, że spadłam z łóżka - opowiadała o swojej ukochanej książce z dzieciństwa "kobieta wielofunkcyjna", jak mówi o sobie Katarzyna Lengren.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strona internetowa jak papirusowy zwój

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 12:30
- Technologia produkcji papieru przechodziła wiele rewolucji - mówił w Jedynce dyrektor Biblioteki Narodowej. Kiedyś był papirus, dziś korzystamy z czytników. Czy to koniec ewolucji?
rozwiń zwiń