Aga Zaryan: lubiłam książki o niegrzecznych dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 17:40
- Pamiętam "Fizię pończoszankę". Sama wspinałam się na drzewa, miałam kołtuny we włosach i pokaleczone kolana – wspomina Aga Zaryan, wokalistka jazzowa i mistrzyni Warszawy w tenisie w wieku 14 lat.
Audio
  • Aga Zaryan wspomina książki swojego dzieciństwa (Ene due like fake.../Jedynka)
Książki towarzyszą Adze Zaryan od najmłodszych lat, choć początkowo oglądała tylko ilustracje
Książki towarzyszą Adze Zaryan od najmłodszych lat, choć początkowo oglądała tylko ilustracjeFoto: PAP/CTK/Katerina Sulova

Aga Zaryan przyznaje, że ceniła sobie także poezje dla dzieci. - Byłam łakomczuchem, więc "Dyzio marzyciel" robił na mnie wrażenie – mówi ze śmiechem. Jak wyjaśnia rozmówczyni Janusza Weissa w dzieciństwie nie miała dużo czasu na czytanie, bo grała w tenisa. Treningi i zawody zabierały czas, który można by przeznaczyć na czytanie. Zaległości nadrabia teraz, gdy sama ma małe dzieci.

Jakie książki dla dzieci Aga Zaryan dziś czyta najchętniej? Jakie są jej najbliższe plany koncertowe i kiedy ukaże się płyta w pełni autorska - z muzyką i tekstami wokalistki? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Aga Zaryan (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 18.10.2015

Godzina emisji: 18.15

gs/asz

Czytaj także

Jacek Hołówka: zaletą literatury jest to, że się nie narzuca

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 08:53
- Literatura nas wciąga do tego, żebyśmy coś przeżywali na tyle, ile chcemy. Ona się nie wkupia, nie narzuca, w autentyczny sposób nas wciąga - mówi Jacek Hołówka, etyk i filozof.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jagielski przez mamę nie czytał lektur

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:15
Poza kilkoma, które przypadły mu do gustu. - Pierwszą lekturą szkolną, która mnie powaliła były "Bajki robotów" Stanisława Lema - mówił w Jedynce Wojciech Jagielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inspektor policji i "Dziewczynka z zapałkami"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 16:49
- Wielokrotnie prosiłem mamę, by czytała mi tę bajkę - wspomina pierwsze książki z lat dziecięcych mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń