Marta Ignerska marzy o ilustrowaniu książek dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 14:00
- Dzieci lubią same się domyślać. Szukają w kształtach, kolorach czegoś, co jest odbiciem ich wyobraźni – ocenia Marta Ignerska, ilustratorka książek dla dzieci i animatorka.
Audio
  • Marta Ignerska opowiada o jej ulubionych książkach dla dzieci (Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa/Jedynka)
Ilustracja Marty Ignerskiej do książki Lustra Johanny mającej się ukazać wkrótce w wydawnictwie Muchomor
Ilustracja Marty Ignerskiej do książki "Lustra Johanny" mającej się ukazać wkrótce w wydawnictwie MuchomorFoto: Marta Ignerska/Muchomor

Czy w czasach wszechobecnych tabletów jest miejsce na książkę dla dzieci? - Nie traktowałabym tego jak konkurencji. Książki i tablety powinny być dzieciom pokazane i dorośli powinni pomóc je dzieciom odkryć. Pokazać wartościowe rzeczy. Trzeba być drogowskazem - podkreśla Marta Ignerska. 

Z jakimi tabu walczy ilustrator książek dla dzieci? Co dla dzieci w książkach jest najważniejsze? Jakie są jej ulubione książki dla dzieci z ilustracjami innych autorów? Nad jaką książką obecnie pracuje? Czy będę w Polsce powstawać ilustrowane książki dla dorosłych? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadzi: Janusz Weiss

Gość: Marta Ignerska (ilustratorka książek dla dzieci i animatorka)

Data emisji: 25.10.2015

Godzina emisji: 18.16

gs/ag

Czytaj także

Inspektor policji i "Dziewczynka z zapałkami"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 16:49
- Wielokrotnie prosiłem mamę, by czytała mi tę bajkę - wspomina pierwsze książki z lat dziecięcych mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indianie i kowboje w życiu Cezarego Harasimowicza

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 22:46
- Pierwsze lektury mają ogromny wpływ na późniejszy smak, poczucie humoru i spojrzenie na świat - mówi w radiowej Jedynce Cezary Harasimowicz - pisarz, scenarzysta i aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: lubiłam książki o niegrzecznych dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 17:40
- Pamiętam "Fizię pończoszankę". Sama wspinałam się na drzewa, miałam kołtuny we włosach i pokaleczone kolana – wspomina Aga Zaryan, wokalistka jazzowa i mistrzyni Warszawy w tenisie w wieku 14 lat.
rozwiń zwiń