Tomek Michniewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 23:36
Dziennikarz, backpacker, fotograf.
Tomasz Michniewicz
Tomasz MichniewiczFoto: archiwum Tomasza Michniewicza

Redaktor naczelny serwisu podróżniczego www.koniecswiata.net, aktywista ekologiczny, a także autor bestsellerowych książek reporterskich "Samsara", "Gorączka" i "Swoją drogą". W radiowej Jedynce prowadzi program "Reszta Świata".

Dziennikarz organizuje wyprawy na pustynie i do dżungli w wielu krajach. Sam uwielbia nurkować, chodzić po górach, jest uzależniony od adrenaliny i rywalizacji. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki i podróży.

W Polsce promuje odpowiedzialne podróżowanie i świadomość ekologiczną, współpracuje z WWF i Greenpeace. Jest motorem napędowym trwającej od 2010 roku akcji ratowania afrykańskiej dzikiej przyrody "Tatende", regularnie angażuje się też w inne akcje charytatywne i społeczne.

Czytaj także

Dżungla jest piękna tylko na zdjęciach?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 15:00
Stefan Czerniecki dociera tam, gdzie od dziesiątków lat nie dotarł żaden biały człowiek. Jak mówi podróżowanie to… straszna nuda. I wciąż na nowo wyrusza w drogę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie wersje świata - prawdziwa i medialna

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 09:11
- W większości relacji podróżniczych i materiałów, które tworzą media, świat jest w jakimś stopniu upiększony - mówi Paweł Zając, redaktor działu podróże portalu Onet.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indonezyjska wyspa tylko dla osób z otwartym umysłem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:56
- Śmierć jest tam bardzo blisko człowieka, nie jest tak odsuwana i pomijana, jak w naszej kulturze – mówi o należącej do Indonezji wyspie Sulawesi podróżniczka Anna Jaklewicz.
rozwiń zwiń