X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka90 lat Polskiego Radia w Jedynce
Section05
Section06

Polskie Radio świętuje w tym roku 90-lecie istnienia. Dokładnie 1 lutego 1925 roku nadany został pierwszy program radiowy ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego, na fali 385 metrów w Warszawie. Był to próbny program i zarazem przełomowy eksperyment techniczny, który poprzedził powstanie 18 sierpnia 1925 r. spółki Polskie Radio.

W związku z 90-leciem istnienia Pierwszy Program Polskiego Radia zaplanował wiele rocznicowych audycji. W studiu radiowej Jedynki pojawią się goście, którzy będą mówili o historii, teraźniejszości i przyszłości Radia. Historię radiofonii w Polsce przypomnimy w specjalnym cyklu nadawanym we wtorki i w czwartki w „Sygnałach dnia”, a powtarzanym w „Popołudniu z radiową Jedynką”. Rocznicowe audycje będą się pojawiać również w innych pasmach. Zapraszamy do słuchania.

Section07

Historie dobrze opowiedziane

90 lat działalności Polskiego Radia to dla nas wielkie święto. Ale też wspaniała okazja, żeby sięgnąć pamięcią w przeszłość i przypomnieć sobie albo dowiedzieć się tego, jak było kiedyś. W czasach kiedy, w co dziś trudno uwierzyć, radia w ogóle nie było i tych, kiedy jego słuchanie było zakazane. W czasach gdy losy radia splatały się z trudną powojenną historią Polski i wtedy gdy w pełni mogliśmy już cieszyć się wolnością.
Zebrała wspomnienia, przeszukała archiwa i opowiedziała - Katarzyna Pilarska.