X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Bartoszewski nie żyje. "Ważna dla niego była Polska"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:22
W piątek wieczorem 24.04 zmarł Władysław Bartoszewski. Miał 93 lata. W radiowej Jedynce wspominają go goście audycji "Sterniczki".
Audio
  • Uczestniczki audycji "Sterniczki" wspominają Władysława Bartoszewskiego (Jedynka)
Władysław Bartoszewski
Władysław BartoszewskiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Jak powiedziała posłanka PiS prof. Józefina Hrynkiewicz, Władysław Bartoszewski był "przedstawicielem pokolenia wychowanego w II Rzeczypospolitej, dla którego ważne były sprawy państwa i interesy narodu".

- Uważał, że trzeba się zajmować trudnymi sprawami. Dlatego był dobrym rzecznikiem pojednania polsko-niemieckiego i polsko-żydowskiego - oceniła Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceprzewodnicząca SLD.

Agnieszka Grzybek, współprzewodnicząca partii Zieloni, zaznaczyła, że inni politycy powinni się wzorować na zmarłym, jeśli chodzi o mówienie o najważniejszych dla kraju kwestiach. Prof. Monika Płatek z WPiA UW oceniła, że warto z takich ludzi jak Bartoszewski brać przykład.

Wspomnienia Władysława Bartoszewskiego z Auschwitz >>>
Władysław Bartoszewski urodził się w 1922 roku w Warszawie. We wrześniu 1940 roku został aresztowany przez Niemców i wywieziony do Auschwitz, gdzie był więziony do kwietnia 1941 roku. W 1942 roku związał się z konspiracją, wstąpił do AK i rozpoczął współpracę z Radą Pomocy Żydom "Żegota". Uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Był ministrem spraw zagranicznych w rządach Józefa Oleksego i Jerzego Buzka. W 2007 roku został powołany przez premiera Donalda Tuska na pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego. Był laureatem wielu nagród, odznaczeń i wyróżnień.
Jak zapamiętają Władysława Bartoszewskiego goście radiowej Jedynki? Wysłuchaj całej audycji.
***
Tytuł audycji:
Sterniczki
Prowadził: Robert Kowalski
Goście: prof. Monika Płatek (Wydział Prawa i Administracji UW), prof. Józefina Hrynkiewicz (posłanka PiS, Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji), Paulina Piechna-Więckiewicz (wiceprzewodnicząca SLD), Agnieszka Grzybek (współprzewodnicząca partii Zieloni)
Data emisji: 25.04.2015
Godzina emisji: 10.17
kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes IPN: Władysław Bartoszewski do ostatnich chwil był aktywny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 08:08
- To strata nie do odrobienia. Między nami nie ma już takich ludzi z takim doświadczeniem - tak prezes IPN Łukasz Kamiński mówi o Władysławie Bartoszewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Władysław Bartoszewski miał odwagę"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:20
W piątek wieczorem (24.04), w wieku 93 lat, zmarł Władysław Bartoszewski. W radiowej Jedynce wspominają go były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss i doradca prezydenta Tomasz Nałęcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie było kogoś takiego jak Bartoszewski

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 09:07
Wiadomość o śmierci Władysława Bartoszewskiego tak samo mocno zaskoczyła, co wstrząsnęła. Przeżyli ją równie mocno przyjaciele, politycy i historycy.
rozwiń zwiń