X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzyma nas razem tylko poczucie jakiejś krzywdy dziejowej"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 13:28
W cotygodniowej debacie "Sterniczki" w radiowej Jedynce powrócił temat wydarzeń z 11 listopada, przede wszystkim zorganizowany tego dnia w Warszawie Marsz Niepodległości.
Audio
Trzyma nas razem tylko poczucie jakiejś krzywdy dziejowej
Foto: Wiktor Baron/Wikimedia Commons/CC

Małgorzata Sadurska, posłanka PiS, chciała by audycję poświęcić wszystkim zgromadzeniom, które w Święto Niepodległości odbyły się w stolicy. Sama skupiła się na dwóch z nich: Marszu Niepodległości i marszu zorganizowanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Na Placu Konstytucji, gdzie akurat obserwowałam Marsz Niepodległości, było pięknie, podniośle i biało-czerwono. Były skandowane hasła patriotyczne, ale również związane z wolnością słowa. Kiedy ten obraz zderzymy z marszem prezydenckim, w którym było dużo mniej symboli narodowych, to porównanie nasuwa się samo - mówiła.

Marsz Niepodległości zakończył się zapowiedzią powołaniem Ruchu Narodowego. Szef ONR Przemysław Holocher w swym przemówieniu powiedział, że obecni rządzący po obaleniu odpowiedzą za wszystkie czyny i nie będzie z nimi porozumienia. Na co tłum mu odkrzyknął, że zawisną.

Zaniepokojenia tym faktem nie kryła prof. Małgorzata Fuszara z Uniwersytetu Warszawskiego. Problemem jej zdaniem jest brak jakiejkolwiek reakcji ze strony prokuratury na podobne zachowania. - Pociesza mnie, że to jest ruch, który nie ma mocnych przywódców. Brak jest kogoś charyzmatycznego. Z drugiej strony potencjał osób o skrajnie prawicowych poglądach, które nawołują do obalenia porządku demokratycznego jest dość duży - dodawała.

Przed brakiem reakcji instytucje państwowe przestrzegała również dr Katarzyna Nadana z Instytutu Badań Literackich PAN. Jako przykład przytoczyła Niemcy z lat 30. ubiegłego wieku i ruch faszystowski, który utorował sobie wówczas drogę do władzy.

Bardzo krytyczna wobec obchodów Święta Niepodległości w kształcie z ostatnich latach jest Joanna Kos-Krauze. - Z roku na rok te wszystkie marsze coraz bardziej mnie irytują. Z przerażenie patrzę jak to Święto dostaje jakiegoś nieprawdopodobnego znaczenia. W ogóle tego nie rozumiem. Minęło tyle lat, a my ciągle jesteśmy w jakiejś niewoli mentalnej. Trzyma nas razem tylko poczucie jakiejś krzywdy dziejowej. To jest jakieś szaleństwo – mówiła reżyserka i scenarzystka.

Posłuchaj całej debaty, którą prowadził Robert Kowalski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Premier wreszcie złapał kontakt z rzeczywistością"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 14:36
Podczas tzw. drugiego expose Donald Tusk obiecał m.in. poszerzenie państwa socjalnego, publiczne inwestycje, więcej pieniędzy na żłobki i przedszkola oraz wydłużenie urlopu macierzyńskiego. Wystąpienie premiera oceniały uczestniczki debaty z cyklu "Sterniczki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Częstochowa daje przykład

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 12:46
W Częstochowie udało się coś, co nie może być załatwione na szczeblu państwowym od lat. Miasto będzie dofinansowywało zabiegi In vitro. O tym dyskutowano w audycji "Sterniczki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W atmosferze sensacji katastrofy się nie wyjaśni

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 14:22
Nie ma tygodnia, aby coś się nie działo wokół katastrofy Smoleńskiej. A to zdjęcia w Internecie, a to samobójstwo, a to wreszcie rewelacje Rzeczpospolitej o materiałach wybuchowych na szczątkach TU 154. O tym m.in. dyskutowały uczestniczki audycji "Sterniczki'.
rozwiń zwiń