X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Woda - niebieskie złoto Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 19:12
Borykamy się z powodziami i suszami, nie potrafimy gromadzić wody słodkiej, degradujemy ekosystemy wodne. Dlaczego człowiek działa na swoją niekorzyść?
Audio
  • Eksperci o zasobach słodkiej wody w Europie (Popołudnie z Jedynką)
Woda - niebieskie złoto Ziemi
Foto: Bykst/pixabay/domena publiczna

- Woda jest nie tylko kluczowa dla człowieka i funkcjonowania gospodarki, ale jest źródłem życia dla rozmaitych organizmów roślinnych i zwierzęcych. Ekosystemy wodne należą z jednej strony do najbogatszych w gatunki, a z drugiej do najbardziej zdegradowanych - podkreśla Przemysław Gruszecki z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Jak dużo wody, w stosunku do posiadanych zasobów, zużywają Polacy? Jak postępować na co dzień, by szanować i oszczędzać zasoby wody słodkiej? I dlaczego wegetarianie zużywają mniej wody niż osoby spożywające pokarmy mięsne? Odpowiedzi szukali uczestnicy Jedynkowej debaty.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką
Prowadził: Marek Mądrzejewski
Goście: Mateusz Balcerowicz (Ministerstwo Środowiska), Przemysław Gruszecki (Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej), Przemysław Nawrocki (World Wide Fund for Nature - WWF Polska)
Data emisji: 19.03.2015
Godzina emisji: 16.25

asz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Efekt Mpemby. Obalamy mity, na których się wychowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 04:46
Niektóre fenomeny naukowe elektryzują nie tylko środowisko naukowców. To wbrew zdrowemu rozsądkowi, ale woda gorąca zamarza szybciej niż zimna.
rozwiń zwiń